„Põllumajandus ongi just üks mitmekesisemaid ja väljakutseid täis tegevusalasid, kus ei ole võimalik kogeda igavust, olukordade ja lahenduste sarnasust. Kiiresti muutuvas keskkonnas tuleb järjest enam tegeleda käigult taktikaliste tegevustega, et strateegilistest sihtidest mitte kõrvale kalduda. Rahulikult kulgemise aeg on möödas – õigemini pole seda olnudki,“ ütles Kalde.

Tema sõnul võiks pigem öelda, et põllumajandusega tegelemine on kui maraton, mis on täis pikitud erineva raskusega sprindidistantse, sekka ka orienteerumisrännakuid. „Kuid üksi seda maratoni ei läbi, selleks on vaja usaldusväärset meeskonda, kellel igaühel on täita oma ülesanne. Seega, õnnestumise eelduseks on professionaalsed ja pühendunud tiimikaaslased sinu ümber,“ tõdes ta.

Suur töö mitmel rindel korraga

Maaeluministri Urmas Kruuse sõnul nõuab tippjuhiks ja tipp-põllumeheks olemine ääretult palju vaeva ning suurt tööd mitmel rindel korraga. „Ahti Kalde on selle musternäide. Ta on tänu oma töökusele ning kohanemisvõimele pälvinud põllumajanduse valdkonnas suure austuse, tehes ühtaegu ühiskonna, meie sektori ning ka kohaliku kogukonna heaks tänuväärset tööd. Teravilja on eestlased läbi aegade väga tähtsaks pidanud, nii majanduslikus kui ka kultuurilises mõttes. Tänu sellistele põllumeestele nagu Ahti Kalde olen kindel, et see nii ka jätkub,“ sõnas Kruuse.

Valimiskomisjoni esinaise ja Swedbanki põllumajandussektori juhi Brit Padjuse sõnul tunnustab komisjon tippjuhte, kes on eeskujuks kogu sektorile. „Ahti Kaldet iseloomustavad innovaatilised lähenemised ja kaasaegsed mõttesuunad. Lisaks sellele on Ahti suurepärase tehnilise taiplikkusega ning ta oskab kaasata uusi tehnoloogiaid suurema efektiivsuse saavutamiseks. Ahti on alati soovijatele valmis oma teadmisi jagama.“

Ahti Kaldet autasustati skulptuuriga „Kuldne viljapea“, mille autor on Tiiu Kirsipuu.

Põllumajandussektori tippjuhi tiitli on eelnevatel aastatel pälvinud:

2021 – Kaska-Luiga OÜ juht Avo Kruusla

2020 – Crocus OÜ juhatuse liige Andres Oopkaup

2019 – Trigon Dairy Farming Estonia AS juhatuse liige Margus Muld

2018 – Männiku Piim OÜ juht Avo Samarüütel

2017 – Kõljala Põllumajanduslik OÜ juht Tõnu Post

2016 – OÜ Avispeamees juht Jaak Läänemets

2015 – OÜ Estonia tegevjuht Ain Aasa

2014 – OÜ Kehtna Mõisa juht Märt Riisenberg

2013 – OÜ Voore Farm juht Indrek Klammer