„See oli meile esmakordne müügikogemus, millega jäime väga rahule,“ räägib Kaire (36), lisades, et neil oli emaga vaja raha, et päästa isa tervis. Kaire ise ei ole peret veel loonud, sest on enda sõnul elanud kogu aeg teistele. Ja eriti oma vanematele. „Mul on olnud väga raske, sest otsisin kogu aeg endale ühe töö kõrvalt teist, et oma vanemaid aidata,“ räägib Kaire. Metsa müümisele oli ema alguses väga vastu, kuid tütar suutis emale selgeks teha, et isa aitamiseks on see ainus võimalus. Nii hakkas Kaire otsima inimest ja ettevõtet, kes oleks usaldusväärne. Timberist teadis, et seal töötas tema kunagine klassiõde Helen. „Ega ma muidu oleks usaldanud ka. Minu jaoks oli see väga oluline teadmine, et ma ei satuks miskite metsapetiste ja ärikate otsa,“ toonitab Kaire. Lõpptulemust oli tal endalgi raske uskuda. „See mets päästis meie perekonna, sest nüüd on mõneks ajaks mure lahendatud. Isale oleks vaja ka operatsiooni. Ka see maksab, aga kui saame raha, siis saame hakkama. Isa tervis on meie jaoks väga oluline,“ kinnitas tütar.

Õudusunenägu, kui müüki poleks olnud

Kaire nendib, et tema jaoks oleks olnud õudusunenägu, kui nad ei oleks saanud metsa müüa. „Siis oleksin teinud sama, mida teen siis, kui metsaraha peaks otsa lõppema ja riik endiselt ei aita hooldekoduarveid tasuda.“ Tal oli mitu mõtet: hankida 3000€ brutopalgaga töökoht, mis tähendanuks võib-olla ka Eestist lahkumist. Praeguse, Kairele meeldiva töökoha palk on umbes kaks korda väiksem. Või hankida lisatöökoht, mis suurendanuks füüsilise ja vaimse läbipõlemise ja tõenäoliselt mõne aasta pärast poole töövõime kaotuse riski. Variantideks oleks veel müüa vanematekodu ja võtta ema enda juurde elama, kaotades seeläbi privaatsuse; võtta välja raha pensionisammastest ja jätta end vanaduses hätta; hakata kodus isa eest hoolitsema, mis tähendaks füüsiliselt ja vaimselt väga kurnavat elu, sest taaskord isoleeriks see naise tööturult ja välistaks eraelu; või müüa maha enda suure vaeva ja laenuga ostetud pealinnakodu. „Kokkuvõtvalt tean, et mu vaimne tervis ei oleks vastu pidanud ja lõpuks kadunuks jõud. Nüüd on puhkepaus, kus saan taas naeratada ja enda elu elada. Varem olin pidevalt tõsise näoga, sest tegelesin kõigega korraga,“ tähendas Kaire.

Raiet vajav mets

ASi Timber metsaspetsialist Helen Savi meenutas, et temaga võttis kevadel ühendust tema kunagine klassiõde, kellega viimane kohtumine on pikkade aastate taga. Klassiõde mainis toona, et soov on mets korda teha, aga kevadel linnurahu ajal ta kedagi metsa lasta ei taha ja Helen austas seda soovi igati. „Kevad aga on õige aeg ettevalmistusteks, seega suunasin ta metsamajandamiskava tellima ning leppisime kokku, et võtame teema üles uuesti suve lõpul. Augustis võttiski Kaire minuga uuesti ühendust, uus kava oli valmis ja selle põhjal oli väga hea saada täpne ülevaade metsa seisukorrast,“ rääkis Helen, kelle sõnul oli mets, suures enamuses lepik, aga osaliselt

ASi Timber metsaspetsialist Helen Savi

lausa 20 aastat ülekasvanud ja vajas raiet. „Uurisin ka, kas neil lepa küttepuud endale vaja ei lähe, et ehk ei tasu ikka tänases olukorras müüa, aga selgus, et müük on vajalik ning põhjus kurb: isa sattus tervislikel põhjustel hooldekodusse ning arved tulid laste õlgadele. Täna on hooldekodu arved pensionist rohkem kui kolm korda suuremad ning puuduv raha tuleb lähedastel leida,“ sõnas Helen. Tal oli hea meel, et Kaire just tema poole pöördus, sest sai teda aidata parimal võimalikul viisil - leida metsale parim ostja parima hinnaga.

Heleni esmaseks hinnakalkulatsiooniks ja alghinna soovituseks sai 15 000€, mis rõõmustas Kairet väga, sest see tagas isale abi vähemalt kaheks aastaks. Nii pandi raieõigus enampakkumisele ja jäädi ootama lõpptähtaega. Oksjoni lõpptähtajaks sai septembri algus. Esialgu küll Helen kahtles ajastuses: kas septembris ehk seni vaid kerkinud puiduhinnad tõusevad veel või hoopis langevad? Põnevust lisas aga veel üks ostuhuviline, kes nädal enne oksjoni lõppu helistas ja küsis, kas sellel raiel on mingi konks, et see nii soodne on. Kui majandamiskava tõesti klapib nii nagu paberil, siis väärtus tuleb suurem. Seega tuli loota, et paber ei eksiks, ja seda vastust andis kaua oodata. Esimene pakkumine tuli alles 22 minutit enne oksjoni lõpuaega, aga numbrid kerkisid kiiresti ja enampakkumine lõppes pea kahekordse hinnaga - 29 500€!

Koos mitu head tingimust

Kogenud metsaspetsialist ütleb, et siinkohal langesid taas kokku mitu väga head tingimust - ilm oli hea, ligipääs oli hea, nõudlus selle sortimendi vastu oli suur ja puidu hinnad tõusid, loomulikult pidi ka olukord metsas olema parem kui paberil. Ka Kaire oli tulemuse üle väga rõõmus ning eriti seetõttu, et isa saab abi kaks korda pikemaks ajaks kui loodetud ning raskus pere õlult on sellega mõneks ajaks kadunud.

Kui ka Sina soovid oma raieõigusele või metsakinnistule parimat hinda ja vastutust teostatavate raietööde eest, võta ühendust AS Timber metsaspetsialistidega! Meie konsultatsioon on sulle tasuta!

Helista meile 6665050 või kirjuta info@timber.ee

Jaga
Kommentaarid