Sel nädalal võistlevad Tartus maailma parimad raiesportlased, kõrges mängus loodavad sõna sekka öelda ka eestlased.
Eelmine kord said meie raiesportlased kodupubliku ees võistelda 2006. aastal Otepääl ja siis jäi võistkondlik kuld Eestisse. Toonasest tiimist on endiselt rivis Taavi Ehrpais ja tänavugi panustab Eesti koondis eelkõige meeskonna edule.
„Meie individuaaltase nii viimase vindi peal ei ole,“ hindas koondise liige Jarro Mihkelson. „Alade lõikes võib kellelgi küll poodiumile asja olla.“
„Individuaalklassis peab alati olema ka veidi õnne,“ nentis Austria koondise liige, 2014. aastal Šveitsis juunioride maailmameistriks tulnud Mathias Morgenstern, kes loodab samuti eelkõige heale tiimitulemusele.
MMil soovitab Mihkelson silma peal hoida ka naisteklassi võistlusel, sest seal on osalejaid varasemast enam ning oodata on põnevat jõukatsumist.
Maailmameistrivõistluste viiest alast – puude langetamine, ketivahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine – kõige vaatemängulisem ehk langetamine leiab aset Maamessi alal, teised üle tee Eesti Maaülikooli ees.
Elupõline metsamees Taavi Ehrpais (Husqvarna) on koondise kogenuim liige, kes alustas raiespordiga juba 1996. aastal ja on Eestit korduvalt ka raiespordi-MMil esindanud.
Helvis Koort (Husqvarna) on raiespordiga tegelenud üle kümne aasta ning saavutanud kaks Eesti meistritiitlit (2019 ja 2021) ning esikoha Euroopa noorte meistrivõistlustel 2010.
Luua metsanduskoolis ala juurde jõudnud Jarro Mihkelson (STIHL) on mitmekordne Eesti juunioride meister. Alates 2018. aastast võistleb ta profiklassis ning kohe tuli ka esimene Eesti meistritiitel, sama tulemust kordas ta 2022. aastal.
Naiste arvestuses pääses koondisesse STIHLiga võistlev Karina Riive, kes alustas raiespordiga mõned aastad tagasi, samuti Luua metsanduskoolis õppides. Praeguseks on temast saanud Eesti parim naisraiesportlane.
U24 ehk noortearvestuses sai koondisesse Husqvarnaga võistlev Peeter Mitt, kellelt võib loota maailmatasemel tulemust. Kuigi noormees võistleb juuniorklassis, on ta püstitanud juba kaks Eesti absoluutset rekordit: langetamises ja ketivahetuses.
Raiespordi aladest peab Mitt just langetamist kõige huvitavamaks. „Seal on nii palju asju, mida sa jälgima pead. Aga kui sul hästi läheb, siis see on ala, mis annab kõige rohkem punkte,“ selgitas ta.
Eestil kui korraldajamaal on õigus MMil välja panna ka teine koondis, kuigi võistluse ametlikus arvestuses osaleb ainult esimene. B-võistkonda kuuluvad profiklassis Raino Kivi, Sulev Tooming ja Markus Mitt, naiste arvestuses Kertu Evert ja U24 klassis Ralf Elfenbein.