Püsik, mida paljundatakse seemnetega


Tegu on küll püsikuga, kuid pigem kasvatatakse teda kui üheaastast taime.

Hõbedase tooniga lehed on pikad, kitsad ja lineaarsed. Lehtede kohal kõrguvad kuni 60 cm kõrgusel kerajad säravkollased umbes 3 cm läbimõõduga õisikud. Õitsemist alustab ta juunis ja õitseb kuni külmadeni.

Aias meelitab ta ligi tolmeldajaid putukaid, liblikaid ja mesilasi. Õied on kaunid ja efektsed lilleseadetes nii värskelt kui kuivatatuna.

Kuivatamiseks korjake õisikud, kui need on täiesti avanenud ja kuivatage kimpu seotuna varjulises kohas n-ö pea alaspidi.


Vajab kuivapoolset kasvukohta


Kerajat varblille sobib kasvatada nii peenral kui lillekastis. Lillekasti valige talle kaaslasteks taimed, mille veevajadus on sarnane. Teda võib kokku istutada selliste maitsetaimedega nagu salvei, rosmariin ja pune. Kenad on nad aga ka koos pelargoonide, ibeeriste ja peiulilledega.

Varbjas keralill moodustab kenasid kooslusi näiteks koos pelargoonidega.

Eelistavad sooja päikeselist kasvukohta. Muld võiks olla vett hästi läbi laskev ja mitte liialt toitaineterikas. Üldiselt saab hakkama mitmesugustel muldadel.

Kastke mõõdukalt ja regulaarselt, kuid kindlasti vältige seda, et kasvukeskkond liiga märjaks saaks. Taim talub pigem kerget kuiva kui liigset niiskust. Peenras tuleb taime ilu paremini esile, kui istutada rohkem taimi kokku.

Haigused seda taime üldiselt ei vaeva, liiga võivad teha vaid teod ja nälkjad. Paljundada saab edukalt seemnetega. Seemned idanevad umbes kahe nädalaga.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid