Reede õhtu programm on põnev ja toob lavale vanad legendid. Velikije Lukit ei näe tihti esinemas, kuid sellel nädalal Ostrovas see võimalus on. „Lisaks esineb ka Köömes, keda on festivalile oodanud juba 12 korda festivalil osalenud fännide punt ja kes neid väga ootab“, lisas Tulp. Festivali avavad Ülemakstud Rentslihärrad. Samuti on reedel laval ka Aasta Artist Stefan.

Laupäeva päeva esimeses pooles on jäetud ajakavasse ruumi, et kaugemalt tulijatel oleks võimalik Setomaal ringi sõita ja külastada ilusaid kohti, kohvikuid, talusid ja kaupluseid. Tervise ja hea vormi eest hoolitseb MER stuudio, kes viib läbi hommikujooga ja zumba.

Ka lastele on festivalil mõeldud – lisaks MER stuudio lasteprogrammile ja tantsuõpetusele algab kell 15.00 teatrisaalis ehk küünis setokeelne teatrietendus Joorkakõsõ säidse sõpra. Pärast seda jätkub setoprogramm Veerna Vorkats tantsuetendusega Setomaania.

„Kahe muusikafestivali koostööd tõestab Urissaare kantrist väljakasvanud Urissaare Rantšo House Band esimene esinemine väljaspool Urissaaret“, ütles Evelin Tulp. Neile järgneb Dagö kontsert, kes on Ostrovas üles astunud juba varasemaltki. Traditsiooniliselt toimub Ostrova Festivalil alati ka simman – seekord paneb rahva tantsima Justament. Festivali lõpetab ansambel Traffic.

Ostrova Festival toimub 21.-22. juulil Setomaal, Ostrova külas. Esinevad Ülemakstud Rentslihärrad, Köömes, Stefan, Velikije Luki, Metsatöll, Urissaare Rantšo House Band, Dagö, Justament, Traffic.

Lisaks toimub tantsuetendus Setomaania ja teatrietendus Joorkakõsõ säidse sõpra ehk Jussikese seitse sõpra.