Rahvatantsudoktor Sille Kapper: tunnustatuna on veelgi suurem rõõm vedada edasi tantsupidude vankrit
Maaleht tabas Eesti kuulsaima folklooriansambli Leigarid juhi Sille Kapperi üle lumehangede müttamas ja rahvatantsupeo koosolekule tõttamas. Õnneks ei libisenud ta ehmatusest, kui presidendi annetatud aurahast telefonitsi kuulis.
„Kui armas, kui tore ja nunnu!“ kõlab ta hääl. Uut tantsupidu ette valmistav naisrühmade liigijuht rõõmustab ühtlasi, et tunnustatuna on veelgi suurem tahe ja rõõm vedada edasi tantsupidude vankrit. „Tantsupeod on üks mu töödest, mis Eesti rahvale väga nähtav. See on armas ja südamelähedane töö, mida saan teha tantsupeo meeskonnas ja näen, et selle läbi saavad rõõmsamaks paljud teised.“
Kas Leigarite folklooriansamblit juhtides pole asutaja Kristjan Toropi kui legendi koormat raske kanda, uuris Maaleht.
„Leigarid ei ole koorem, vaid tohutu au ja rõõm,“ rääkis Kapper, kes valmistub ansambli juubelikontserdiks märtsis. „55 aastat tagasi loodi Leigarid just selleks, et … ei oleks nagu mujal. Et oleks turistidele, aga mitte „turistikas“. Rohkem kui pool sajandit on Leigarid ajanud isepäi oma asja, ajas muutudes, aga kaotamata enda põhilist juurikat: see on meie oma asi, võtke või jätke!“ Nii tutvustab ta tantsutöö mõtet.
„Leigarid ei ole koorem, vaid tohutu au ja rõõm.“
Aga vähe veel! Sille Kapper on rahvatantsudoktor. Tema doktoritöö juhendaja Marju Kõivupuu rõõmustab, et akadeemiline tütar „astub akadeemilise ema jälgedes“. Kõivupuu pälvis presidendi auraha kümne aasta eest.
„See on igati välja teenitud aumärk inimesele, kelle jaoks rahvakultuur ja -tants on silmis, jalgades, südames, mõttes ja peas. Sille ja Leigarid on elustiil ja armastus,“ kiidab Kõivupuu.