Eesti riigiteedel registreeritakse metsloomadega aastas ligikaudu 6000 liiklusõnnetust. Iga aastaga see arv ka suureneb, sest teedel vurab üha rohkem sõidukeid.

Loodusemees ja -fotograaf Val Rajasaar ütleb, et metsloomad on loomult konservatiivsed: samu radu kasutatakse aastakümneid kui mitte sadu aastaid. Kõige targem on sõites arvestada, et loom võib üle tee tulla – valdav osa selliseid kohti on Eesti teedel märgistatud vastava liikluskorraldusvahendiga ja teekonnal ette tulevaid loomaradasid saab eelnevalt vaadata ka loomaohtlikkuse kaardilt

Põdraga kokku põrganud sõiduauto.

Õnnetuses viga saanud põder.

Mida teha, kui on toimunud kokkupõrge metsloomaga?

Transpordiamet
  • Peatu ja lülita sisse ohu- ja ääretuled ning pane sõidukist väljudes selga ohutusvest.

  • Kui õnnetuses on inimkannatanuid, teata sellest hädaabi telefonil 112.

  • Kui hukkunud või viga on saanud loom, teata sellest infotelefonile 1247 (tasuta).

  • Enne helistamist proovi tuvastada uluki liik ja määrata sündmuse toimumise võimalikult täpne asukoht, näiteks nutiseadme rakenduse Waze abil. Abiks on ka asukohale iseloomulike objektide kirjeldus, näiteks kilomeetripost või bussipeatus.

  • Mida täpsema info edastad, seda kergemini ja kiiremini saavad jahimehed reageerida olukorras, kus hukkunud uluk vajab teelt kiirelt eemaldamist.

  • Kui uluk läks omal jõul teest eemale, aga on ilmselt vigastatud, teata juhtunust samuti numbrile 1247, edastades võimalikult täpne asukoha kirjeldus.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena