Muljetavaldava häältesaagi kogusid rahvalt ka enam kui 660 häälega teisele kohale tulnud Rõngu Pagari šampanjatrühvlid. „See näitab, et otsitakse ka teatud glamuurset elementi, põnevaid maitseid, kvaliteeti. Siin võis edu tuua tõeliselt hea maitse ja torkab silma ka sellise tootekategooria puhul üsna eristuv pakend,“ märgib Toiduliidu juht.

2. koht: Rõngu Pagari šampanjatrühvlid

Populaarsuselt kolmanda koha noppisid rahvahääletusel Saarioinen Eesti toodetud Mamma kaera-apelsini pannkoogid. „See toode on nisujahuvaba, mida samuti paljud tarbijad väärtustavad,“ sõnab Potisepp ja võtab tulemused kokku: „Rahva lemmiku konkursi tulemused peegeldavad vaieldamatult ka üldisemaid trende tarbijate eelistuste seas – pööratakse tähelepanu toodete koostisele ja tervislikkusele, suurepärasele maitsele ja kvaliteedile.“

3. koht: Mamma kaera-apelsini pannkoogid

Rahva lemmiku valimine 2024. aasta Eesti parima toiduaine konkursi raames toimus konkursi Facebooki lehel 3. kuni 9. aprillini.

Eesti parima toiduaine konkursi üldvõitja, samuti parim lisandväärtusega toiduaine, parim mittealkohoolne jook ja parim alkohoolne jook kuulutatakse välja toiduliidu aastakonverentsil 16. aprillil. Konkurss Eesti parima toiduaine valimiseks toimub toiduliidu eestvedamisel tänavu juba 30. korda.