Kollektiivsele pöördumisele võib koguda kasvõi kümneid tuhandeid allkirju, aga riigikogu suurde saali ei jõua see peaaegu kunagi. Näiteks automaksu vastu koguti rohkem kui 65 000 allkirja, ent arutelu piirdus rahanduskomisjoniga, parlamendi täiskoguni pöördumine ei jõudnud.
Rahvaalgatusi on viimastel aastatel olnud seinast seina – peale automaksu ärajätmise on nõutud näiteks Kaja Kallase tagasiastumist, zoofiilia keelustamist, ravikindlustuse muutmist, kanade puuris pidamise lõpetamist, 5G peatamist, Iraani saadiku vabariigi aastapäeva pidustustele kutsumata jätmist, eutanaasia seadustamist, usundiõpetuse koolidesse viimist ja muudki.
Pöördumise ühiskonnaelu paremaks korraldamiseks võib riigikogule esitada igaüks, kes saab sellele vähemalt 1000 Eesti kodaniku toetusallkirja. Riigikogus läheb see esmalt vastavasse komisjoni. Parlamendi kodu- ja töökorra seadus annab pöördumist menetlevale komisjonile võimaluse algatada eelnõu või olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, korraldada avalik istung, edastada ettepanek pädevale institutsioonile või valitsusele, ettepanek tagasi lükata või lahendada probleem muul viisil.