Täna-homme juhib Eesti ilma kõrgrõhuhari. Meil on ööd selged, õhutemperatuur langeb 11..17°C-ni. Päevad on päikeselised, pärastlõunaks areneb üksikuid pilverünki, aga need sadu ei anna. Õhutemperatuur tõuseb 23..29°C-ni. Läänekaare tuul on sisemaal võrdlemisi nõrk, põhjarannikul mõõdukas.

Reedel (28.06) taandub kõrgrõhuala aeglaselt Peipsi taha, aga hoiab ilma enamasti sajuta. Vaid õhtu eel pole üksikud hoogsajud välistatud, mida soosib Läänemerele jõudev madalrõhulohk. Lõunakaare tuul muutub Lääne-Eestis tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel 13..19, päeval 27..32°C, tuulele avatud rannikul jääb 20°C lähedale.

Laupäeval (29.06) liigub madalrõhulohk ühes vihmahoogude ja äikesega üle maa ja pärastlõunal lääne poolt alates nii sadu kui pilved taanduvad. Tuul puhub öösel kagust, päeval pöördub edelasse ja on mõõdukalt tugev. Õhutemperatuur on öösel 17..22, päeval 19..24, ennelõunal Ida-Eestis kuni 28°C.

Pühapäeval (30.06) tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja ilm on taas sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 12..16, päeval 21..25, tuulele avatud rannikul on alla 20°C.

Tallinn

Pealinnas on ilm päikseline, sooja tuleb kuni 25 kraadi. Puhub mõõdukas loodetuul kuni 5 m/s.

Tartu

Tartuski särab päike. Termomeeter püüab 25-26 kraadi. Puhub lääne- ja loodetuul kuni 3 m/s.

Jõhvi

Ei ole sadu ega pilvi Jõhviski. Päikesepaisteline ilm tuleb koos mõnusate soojakraadidega: maksimumiks 24°C. Puhub põhja- ja loodetuul kuni 4 m/s.

Kuressaare

Kuressaares kerkib temperatuur 25 kraadini. Ilm on pilvitu, puhub läänetuul kuni 4 m/s.

Võru

Võrus tuleb õige soe ilm. Temperatuur kerkib 26, kohati 28 kraadi juurde. Puhub kerge loodetuul kuni 3 m/s.

Pärnu

Pärnuski on palav, kuni 25 kraadi. Pilvitu. Puhub läänetuul kuni 4 m/s.

Tallinna lennujaam

Lennujaamas on täna 20 kraadi sooja ja päike paistab. Puhub tuul kuni 5 m/s.

Hoiatused

Puuduvad.

Teeolud

Allikad

Keskkonnaagentuur | ILM

Lennujaam.info