Nimelt räägiti veel nädal tagasi, kuidas kõik elavas järjekorras suursaartele sõitjad peavad arvestama pikema ooteajaga. Ühendust korraldava TS Laevade teenindus- ja kommertsvaldkonna juhi Katrin Aroni sõnul ennustati, et sel aastal on olukord sarnane 2022. aasta omaga, kus üldjärjekorra olid ooteajad Rohukülas kuni nelja tunni pikkused ja Virtsus kuni poolteist tundi.

Ettevõtte sõnul aga pikki järjekordi ei tekkinudki, kuid jätsid vastamata Maalehe küsimusele, kui pikalt siis tegelikult oodata tuli. Samas lisati, et ka need reisijad, kes ühest laevast maha jäid, kohe järgmisele väljumisele koha. Ometi loobusid mitmed reisijad pikkade järjekordade hirmus autoga üle sõitmast ning jätsid need näiteks Rohuküla tee äärde parkima.

Rekordarv reisijaid

Selle aasta jaanidel püsitati ka uus rekord. Pühade perioodil, kuupäevadel 21.-25. juuni reisis mandri ja suursaarte vahel 75 492 inimest ja 28 942 sõidukit. Reisijaid oli 3% enam ja sõidukeid 5% enam kui 2023. aasta samal perioodil. Nii reisijate kui sõidukite arv on perioodi 21.-25. juuni rekord.

Varasem suurim reisijate arv, 73 332 inimest, pärines 2019. aasta jaanipühadest, see number ületati nüüd 3%. Varasem suurim sõidukite arv, 27 527, pärines möödunud aastast, mis ületati 5%.

Jaanipühade kõige rahvarohkem päev oli esmaspäev, 24. juuni kui kahel liinil oli reisijaid kokku 17 627, sõidukeid liikus üle Väinamere kõige rohkem reedel, 21. juunil - 6 469 sõidukit. Parvlaev Regula tegi lisalaevana perioodil 21.-25. juuni Virtsu-Kuivastu liinil 56 lisareisi.

Parvlaev Regula tegi lisalaevana perioodil 21.-25. juuni Virtsu-Kuivastu liinil 56 lisareisi.

Aroni sõnul oli pikk pühadeperiood kindlasti suuremate järjekordade vältimisel kasuks, see võimaldas reisijatel valida reisiks erinevad aegasid ja hajuda: „Kindlasti olid abiks ka kommunikatsioonis jagatud soovitused ning üldjärjekorra reisijad tulid kohale hommikul enne kella 11.00 või õhtul peale 20.00 ning see aitas samuti suuri järjekordi vältida. Ilma lisalaev Regulata ei oleks me nii sujuvat teenust suutnud pakkuda.“

„Suured tänud ka meie töötajatele, kes andsid rekordi teenindamisesse suure panuse nii sujuva korraldusega sadamaalal kui paigutades autod laeval oskuslikult ja tihedalt,“ ütleb Aron. „Saartele mindi peamiselt 21. ja 22. juunil, mõlemal päeval teenindasime kahel liinil kokku 16 000 reisijat, tagasi mandrile tuldi valdavalt esmaspäeval, siis oli kahel liinil kokku 17 627 reisijat, teisipäeval, 25. juunil 14 697 reisijat ,“ lisab ta.