Soe püsib, on kerget äikest

Kolmapäev (10.07) tuleb kõrgrõhkkonna all sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Läänekaare tuul hommikuks rahuneb ja päev on vaikne, õhtu mõõduka idakaare tuulega. Õhutemperatuur on öösel 7–12, rannikul üle 15 °C, päeval 21–26 °C, saarte rannikul 20 °C ümber.

Neljapäeval (11.07) taandub kõrgrõhkkond itta ja Läänemerele laieneb madalrõhkkonna serv, mis muudab kagutuule tugevaks. Öö on mandril vähese pilvisusega, kuid saartel kattub taevas aeglaselt pilvedega ja hommiku poole ööd on oodata vihmahooge. Päeval laieneb sajuala ühes äikese, tugevate vihmahoogude ja tuuleiilidega üle Lääne-Eesti. Ida-Eestis jääb sajuvõimalus alla 50%. Õhutemperatuur on öösel 12–19, päeval 23–28 °C, sisemaal võib kohati tõusta 30 °C-ni, saarte rannikul jääb 20 °C ümbrusesse.

Reedel (12.07) liigub madalrõhkkond Skandinaaviast Soome ja selle lohk libiseb üle Eesti. Sajab hoovihma, on äikest, paiguti on sadu tugev ja äikesega kaasneb tugevaid tuulepuhanguid. Pärastlõunal lääne poolt alates pilved hõrenevad ja sajuvõimalus väheneb. Tuul pöördub kagust edelasse ja läände ning on mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 16–20, päeval 20–26 °C.

Laupäeval (13.07) on Baltimaade kohal nõrk kõrgrõhuala, kuid juba pärastlõunal jõuab Läänemere lõunaosast saartele põhja poole liikuva madalrõhuala põhjaserv. Öösel sajab vähest hoovihma veel Kirde-Eestis, kuid pärastlõunal jõuab saartele uus hoovihmade ja äikesevöönd. Tuul on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 12–17, päeval 22–28, rannikul 20 °C ümber.

Pühapäeval (14.07) tugevneb Skandinaavia ja Soome põhjaalade kohal kõrgrõhuala, mis takistab lõunapoolse madalrõhuala kiiret põhja poole liikumist. Kumb tugevamaks osutub, selgub lähipäevil, kuid tänastel andmetel on madalrõhualal energiat rohkem ning sajuvöönd koos tugevate sadude ja äikesega jõuab Eestisse. Kahe rõhuala vastasseisu tõttu võib idakaare tuul korraks tugevneda. Õhutemperatuur on öösel 16–20 °C, Kirde-Eestis langeb 13 °C-ni, päeval on sooja 22–26, rannikul ja saju korral 18 °C.

Esmaspäeval (15.07) eemaldub frontaalsajuvöönd kirdesse. Öö on Ida-Eestis hoovihmade ja äikesega. Päeval on sajuvõimalus Ida-Eestis üle 50%, Lääne-Eestis alla 50%. Puhub mõõdukas ja nõrk läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 12–18, päeval 20–25 °C.

Teisipäeval (16.07) on kord kõrgrõhuala käes, sajuhoogude võimalus on alla 25%. Õhutemperatuur on öösel 10–16, päeval 23–27 °C, rannikul 20 °C piires.

Tallinn

Pealinnas on täna mõnusalt päikeseline, õhtul tõmbab taevas natuke pilvisemaks. Sadu oodata ei ole. Puhub ida- ja kagutuul kuni 4 m/s. Sooja on kuni 24 kraadi.

Tartu

Ka tartlasi tervitab päeva esimeses pooles kena päikesepaiste. Alates pärastlõunast pilvisus tiheneb, kuid ilm jääb kuivaks. Puhub ida- ja kagutuul kuni 3 m/s. Temperatuur kerkib 24–26 kraadini.

Jõhvi

Jõhvis on hommiku poole vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunast alates taevas selgineb, et õhtul kl 19-st taas veidi pilvisemaks tõmmata. Ilm on kuiv, puhub muutliku suunaga tuul kuni 3 m/s. Sooja on kuni 22 kraadi.

Kuressaare

Kuressaares vahelduvad täna pilved mõnusa päikesepaistega. Ilm on soe: temperatuur kerkib 24–26 kraadini. Vihma ei saja, puhub kagutuul kuni 6 m/s.

Võru

Võrus on täna vahelduva pilvisusega ilm. On kerge hoovihma võimalus. Puhub muutliku suunaga tuul kuni 3 m/s. Sooja on 25–27 kraadi.

Pärnu

Pärnus särab enamasti päike, pärastlõunal võib kohata üksikuid pilvi, kust sadu oodata pole. Puhub ida- ja kagutuul kuni 4 m/s. Sooja on 25–27 kraadi.

Tallinna lennujaam

Lennujaamas on täna 20 kraadi sooja. Taevas hõljuvad üksikud pilved. Tuul puhub kuni 6 m/s.

Hoiatused

Läänemere põhjaosas tugevneb 11.07 öösel kagutuul, puhudes 12, puhanguti kuni 17 m/s.

Teeolud

Allikad

Keskkonnaagentuur | ILM

Lennujaam.info