Rakvere politseijaoskonna juht Erkko Piirimägi rõhutas, et lahti pääsenud kodulooma tegude eest vastutab alati selle omanik. „Millisel hetkel saab ühest pealtnäha sõbralikust hulkuvast koerast ohtlik ründaja, on keeruline ette ennustada. Sellepärast peabki iga koer olenemata suurusest, tõust ja iseloomust olema kindlalt peremehe hoole all ja kontrollitult oma piiratud territooriumil.“

Kui koer ründab inimest või kahjustab kellegi vara, näeb seadus ette menetluse alustamist ning kui loomapidaja on rikkunud loomapidamise eeskirja, siis ka loomaomaniku vastutusele võtmist.

„Looma käitumise eest vastutab alati tema omanik, kes peab tagama, et lemmikloom on kindlalt oma territooriumil või rihmastatud. Suurimaks probleemiks ongi see, et inimesed on liiga kindlad enda hoolealuste loomade käitumises. Loom võib aga sellegi poolest käituda ettearvamatult ning seada ohtu nii end kui teisi,“ kirjeldas Piirimägi.

Kui keegi silmab oma kodukandis hulkuvaid ja probleeme tekitavaid koeri, tuleb sellest teatada kohalikule omavalitsusele, kes korraldab hulkuvate loomade püüdmist, pidamist ja nende omaniku tuvastamist. Juhul, kui hulkuv loom kedagi ründab või on tekitanud varakahju, sekkub asjaolude selgitamisse ka politsei.