„Liiklejatel on oluline meeles pidada, et suurim lubatud piirkiirus ei ole alati ohutu kiirus. Jälgida tuleb tee- ja sõiduolusid ning valida sellele vastav kiirus,“ ütles Transpordiameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. „Talviste teeolude korral tasub möödasõitu vältida, ent kui seda on vaja teha, siis tuleb arvestada, et möödasõit on võib võtta oluliselt rohkem aega ning kuna 2+1 teedel on möödasõidurajad piiratud pikkusega, siis tuleks seda ohtlikku manöövrit vältida. Ka 2+2 teedel võib möödasõidu sooritamisel teekatte libedus erinevatel sõiduradadel olla erinev.“

Tallinna–Pärnu–Ikla maantee Laagri–Ääsmäe lõigul, Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee Peetri–Mäo lõigul ning Tallinna ringteel Väo–Kanama lõigul on Transpordiameti liiklusjuhtimiskeskusel õigus kehtestada muutuva teabega liiklusmärkidega suurim lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h heade sõidutingimuste korral valgel ajal ning kuni 100 km/h pimedal ajal. Sõidutingimused määratakse piirkonnas asuvate teeilmajaamade mõõtmistulemusi arvestades.  

Talveks jääb kehtima piirkiirus kuni 110 km/h kokku 250,3 kilomeetril ja 100 km/h kokku 108,3 kilomeetril.

Kiirust tuleb alandada, sest temperatuuride langus toob kaasa suurema libeduseohu. Et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõidukijuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil. Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Lisaks võimalikule libedusele muudab liiklemise ohtlikumaks ka suur pimeda aja osakaal.

Enne sõidu alustamist tasub vaadata teeolusid portaalist Tark Tee.

Transpordiamet tuletab meelde, et hiljemalt alates 1. detsembrist peavad kõikidel sõiduautodel all olema talverehvid.

Talviste piirkiiruste kaardi leiab SIIT.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena