Kuu esimesel kolmandikul jõuab Läänemere õhuruumi sageli madalrõhkkondi, mis tõstavad tuult ja toovad lund. Loodevoolus saabuva külma õhumassi korral lisandub merelt niiskust, mis paksudeks sajupilvedeks koondub ja vööndina üle maa liikudes toob mõnesse kohta paksu lumevaiba maha, teisal jääb sajuhulk hoopis tagasihoidlikuks. Õhutemperatuur on miinuspoolel, mõnel ööl langeb sisemaal ka alla –10 °C.

7. jaanuaril toob madalrõhkkond soojema õhumassi Läänemere äärde ja õhutemperatuur tõuseb paariks päevaks üle 0 °C. Lumena algav sadu muutub vesiseks.

Kolmandik kuust lõpeb aeglase jahenemisega.

Kui kuu teisel kolmandikul tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond, siis muutub meie ilm külmemaks. Lumesadusid ja tuule tõusu on harva. Õhutemperatuur on miinuspoolel ja mõnel selgemal ööl langevad termomeetrinäidud alla –10 °C, pole välistatud ka langus –20 °C-st madalamale.

Kuu viimasel kolmandikul võib Läänemere ümbrus taas madalrõhkkondade tallermaaks saada ning siis vahelduvad sajused ja pehmed päevad kargematega. Sageli on sadusid nii lume, lörtsi kui vihmana ja tuul tõuseb tihti tugevaks.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena