Valgu õpilased käisid tunnustust vastu võtmas
Oodatud olid õpilaste kirjutised nii sellest, mis nende ümber juhtub, kui ka sellest, mida mäletavad oma lapsepõlvest ja laulu-tantsupidudest nende vanemad ja vanavanemad.
Konkursile laekus 134 kirjutist, mille olid teele saatnud erinevatest Eesti koolidest ja ülikoolidest suured ja väikesed õpilased ning tudengid, teiste seas ka Valgu põhikooli 2. klassi õpilased koos klassijuhataja Ene Oisaluga.
Kõiki võistluslugusid saab lugeda Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutuse kodulehelt, aga neist kõige omanäolisemad leidsid tee kogumikku „Eestis elu üsna lill", mille saatesõnas ütleb Leelo Tungal: „Arvan, et need poolsada lugu ja luuletust, mis selle raamatu kaante vahele jõudsid, annavad kena kirju pildi üheteistkümnenda noorte laulu- ja tantsupeo eelsest Eestimaast."
Oleme väga uhked, et Raplamaalt valiti just meie kooli õpilaste (ja tõe huvides olgu märgitud, et ka kolme Rapla Ühisgümnaasiumi noore) looming seda 2011. aasta Eestimaad illustreerima. Meie kooli 3. klassi (toona veel 2. klassi) õpilaste Kadi, Kaidi, Kristjani, Markuse, Raineri, Rando ja Sanderi ühisluuletamisest sündinud ja aitas salmidesse sättida õpetaja Ene Oisalu.
Kogumikku kirjutab pühendust kirjanik Leelo Tungal: Foto: Erakogu
Et tunnustada ja tänada Valgu lapsi ja õpetajat toreda koostöö eest, kutsus Leelo Tungal uue aasta alguses, 5. jaanuaril kõik Valgu põhikooli 3. klassi õpilased koos klassijuhataja Ene Oisaluga Tallinnasse Kirjanike Maja musta laega saali, et ajakirja „Hea Laps" uusaastapeol neile pidulikult üle anda lugude ja luulevõistluse kogumik „Eestis elu üsna lill".
Südamlikul ja meeleolukal uusaastapeol said külalised lisaks autasustamisele ja maiustamisele kaasa elada (ja kaasa lüüa) vahva noormustkunstniku trikitamistele, hoogsa tantsutrupi ja mahedakõlalise kelladeansambli esinemisele ning Aleksei Turovski värvikale piltpajatusele meie planeedil ikka veel ringisibavatest iidsetest draakonitest (algas ju mustjassinise vesidraakoni aasta).
Koduteel bussis kõlas kogu luuletus ühisettekandes veelkord, igal noorluuletajal ees trükilõhnaline isiklik ajaloodokument, mis ühelt poolt on osa igaühe eluloost ja perefolkloorist ning teisalt kodukooli, kodupiirkonna ja kodumaa kultuuriloost.