Soomlasest ja eestlannast abielupaar on kogu soetanud Mari-Eli, Baškortostani ja teiste piirkondade maride, udmurtide ja komidega aastaid külg-külje kõrval elades. 1993. aastal kutsuti eestlanna Anu ja tema soomlasest abikaasa Juha Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Soome Misjoniseltsi misjonäridena Venemaale Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku teenistusse. Sellest ajast on nad olnud tunnistajad kümnekonna luterliku koguduse tekkele maa-alal Volga jõest kuni Uurali mäestikuni. Liikmed on neis peamiselt soomeugrilased - nii need, kel emakeel veel keelel, kui need, kel see juba ununenud.

Üks siduv lüli sugulasrahvaste vahel on kultuur. Anu on kandnud kaugelgi uhkusega Eesti rahvarõivaid ja salvestanud sealsete rahvalaulikute esitusi külades. Lähiajal on oodata mari uue vaimuliku lauluraamatu ilmumist, mille järgi saab jumala armastusest laulda maride emakeeles neile omaste meloodiatega. Samuti aitavad soomlased ja eestlased Birski kogudusel korraldada Mari külade lastele muusikalaagreid.

Muusikaõpetajaid sealkandis napib, aga nagu meilegi, mõjuvad lootuse sõnumiga rahvuslikud viisid hingehaavu ravivalt ka selle rahva puhul. Väljapanek päevakeskuses tutvustab sedagi tööd Venemaal, mis jätkub pärast Väliahode naasmist kodumaale.

Kolmanda osana saab näitusel tutvuda EELK Keila koguduse tegevusega Sauel koostöös Saue Päevakeskusega. Õpetaja Juha ja diakon Anu korraldavad keskuse ruumides igal pühapäeval jumalateenistusi, mis algavad tund pärast keskpäeva. Kõik suured ja väikesed on oodatud näitusele rahvakunsti kaema ja jumalateenistustele, kus septembris lisandub lastehoid.