„Oleme loonud kohalikele elanikele oluliselt paremad teenindustingimused, mis teeb tulijate elu palju mugavamaks," usub sotsiaalnõunik Mare Jallai. Kuna osakond tegeleb ohtralt ka delikaatsete isikuandmetega, mis eeldab suuremat eraldatust, siis loodud kabinetijaotus toetab seda privaatsusnõuet. Lisaks rõõmustab sotsiaalnõunik uuel büroopinnal paikneva laoruumi üle, sest nii Euroopa toiduabi, kui heade inimeste toodud riideannetused leidsid seni koha ametike tööruumides, nüüd on selleks spetsiaalne pind.

Proua Silvia (pildil) Vanamõisas kiidab samuti uusi ruume: „Palju mõnusam tunne on kohe. Enne oli nii, et kui astusid sisse, siis olidki kohe ninaga vastu letti, aga siin on ikka ruumi ja olemist. Ma usun, et ka töötegijatel on nii palju parem, enne olid nemadki tihedalt koos," iseloomustab Silvia. Uues teenindussaalis on senisega võrreldes poole rohkem ruutmeetreid - pisut üle saja, lisaks sotsiaalosakonna töötajatele, toimub seal ka haridusnõuniku vastuvõtt.

Kvaliteetsema perearstinduse suunas

Vabanenud sotsiaalosakonna ruumid anti volikogu otsusega Laagri perearstide käsutusse. Doktor Triinu-Mari Ots kommenteeris, miks perearstikeskus tunneb vajadust ruumilisa järele.

Eelkõige tahame pakkuda veel paremat, kvaliteetsemat, aga nüüd juba ka mugavamat teenindust.

Ruumipuuduses oleme töötanud tegelikult viimased kaks aastat. Praegu juhtub tihti nii, et peame EKG tegemiseks ootama protseduuride toa vabanemist.

Meie keskuses on tegelikult tööl kolm arsti, praegu küll on dr Luukas lapsehoolduspuhkusel, aga ootame teda pikisilmi tööle, hetkel abistavad meid residendid dr Lusti ja dr Liivak ning lastearst dr Talva. Arsti tööpäevad on enamasti pikad, peale vastuvõttu on vaja teha paberitööd, helistada patsientidele, vastata meilidele. Praegu tuleb mõnikord olude sunnil teha telefonikonsultatsiooni tundi ka puhketoa telefonil ilma arvutita, et vabastada teisele arstile vastuvõtutuba. Lisaks teevad väga suure osa tööst õed iseseisva vastuvõtuga ja ka telefoninõustamisega. Selleks kõigeks on vaja eraldi ruumi, et tagada patsiendile privaatsus. Ruumides teeme kindlasti väikese remondi sättimaks neid käepärasemaks arstivastuvõtuks ja tehes ka ühenduse praeguse lastekabinetiga - seal ei ole praeguse seisuga isegi tualetti.

Suur remont jääb kahjuks rahapuuduse taha, seega teeme kalkulatsioonid miinimumprogrammiga tagamaks kraanikausid jms hädapärase. Ideaalis vajaks lastekabinet ka imetamisnurgakest ja laste mängunurgakest, mis unistuste plaanides on sees.

Tänase päeva seisuga ei ole me veel ruume reaalselt enda kasutusse saanud, et konkreetseid plaane teha ja paluda ehitajatel hinnapakkumised teha, kuid kindlasti loodame ruumide värskendamisega selle aasta jooksul ühele poole saada.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena