Selle kevade käsitöönäitus raamatukogus on seotud kultuuripärandiaastaga ja tuletab meelde möödunud aegu. Kui eelmistel näitustel oleme imetlenud meie käsitöömeistrite töid, siis seekord läheme ajas tagasi ja vaatame seda, mida väärtuslikku on alles hoitud kodudes: sahtlites ja kappides.
Õnneks on taluperedes säilinud päris palju käsitööd, mis valmistatud juba vanavanemate poolt, kui kooti ise linast kangast, millest hiljem õmmeldi kvaliteetset voodipesu, käterätte, laudlinu, riideid jpm.
Vastavalt kasutusele kaunistati kodutekstiilid kas pitside või tikanditega. Erinevate mustritega pitse kasutati käterättide või padjapüüride kaunistamiseks. Heegeldatud kraed aga kaunistasid kleite, pluuse ning 50ndatel aastatel kanti neid pidulikul koolivormil. Kokkukogutud käsitööd on kas perenaiste endi tehtud, kingitusekspärandiks saadud või lastud mõnel külas tuntud käsitöömeistril teha.
Vaatamiseks on väljas vanaaegsed heegeldatud kraed, vahe- ja äärepitsid, erinevates tehnikates tikitud padjakatted, käterätid, linikud ja seinakatted, mis on pärit meie taluperedest: Lepasaare, Peedu, Ulli, Vana kalda ning Viira. Juba 1913. aasta „Perenaeste käsiraamatus" on kirjutatud, et kui hoolikas ja virk perenaine majas on, siis ei puudu sääl ka mitte väljaõmblemise tööd, mis tuba ainult ilusaks ei tee, vaid ka korras ja puhta välja paista lasevad.
Ise kootud ja õmmeldud linane kate laual, tikitud käterätid, seinakatted ja heegeldatud pitsid - linikud on olnud läbi aegade perenaistele kiituseks, uhkuseks ja rõõmuks. Kiituseks on need ka neile inimestele, kes on osanud hoolida ja hoida ning väärtustada seda, mis aastate eest on loodud.
Tulge vaatama, meenutama ja imetlema vanavanemate pärandit!