Niguliste mäel saab näha Peipsi lootsiku valmistamist ja osaleda vibuturniiril
Rändavas Lodjakojas saab näha sepa, puusepa, lontmaakri ja paadimeistri tööriistu ja –võtteid. Kõikide nende erialade esindajad võtavad osa Peipsi lootsiku valmistamisest.
Peipsi lootsik on ajalooline paaditüüp, mis oli kasutusel Emajõe-Peipsi veeteel. Lootsik on 6 meetrit pikk aerupaat, millele saab vajadusel paigaldada ka pisikese bermuuda või kahveltaglase.
Ehteseppade meistrikojas näeb keskaegsete ehete valmistamist valumeetodil, toimub tina ja hõbeda sulatamine, valuvormidesse valamine ja viimistlus. Meistrid on Anne Aidan Roolaht ja Harvi Varkki Ühendusest Ehted ja Vaalad.
Klaashelmeste meistrikojas valmivad Laura Smideberga juhatusel helmekeed.
Villa- ja vildikojas toimub villa töötlemine vanaegsel viisil – piitsutamine, kraasimine, ketrus. Näha saab endisaegseid töövahendeid, nt kedervart, kraase, vokki ja viipsikut. Oma oskusi näitab vildimeister Eve Tiidolepp.
Nahakoja juht on Tiina Piisang. Toimub nahaparkimise demonstratsioon traditsioonilistel
Seebikojas keedetakse seepi ja valmistatakse salve looduslikest toorainetest.
Lastele on avatud oma meistrikojad, kus valmistatakse mänguasju, kedratakse kedervarrega ja tikitakse. Avatud on ka võitlusklubi, kus keskaegset elu-olu ja võitluskunste näitab Lonkava Hundi Koda. Oma käega saab katsuda raudrüüd ja ehk isegi selga panna.
Avatud on viburada ja toimub vibuturniir, lastele tutvustataks keskaegseid rüütlikombeid, toimuvad mõõgavõitlus ja osavusmängud.
5.-6. juulil tutvustatakse Niguliste mäel maadlussporti, õpetatakse maadlusvõtteid ja tehakse lahedaid võimlemisharjutusi, mis on jõukohased kõigile.