Petroni sõnul on palju panustatud ka rannapiirkondade majanduse mitmekesistamisse, näiteks kala töötlemisse ja kalandusega seotud turismi. “73% kogupüügist müüakse praegu töötlemata kujul otse kokkuostjale. Püütud kalale lisandväärtuse andmine tooks suurema sissetuleku kaluritele ja parema kodumaise kala kättesaadavuse tarbijale. Samuti peame arvestama, et rannapüük on Eesti oludes hooajaline ja toimetuleku tagamiseks peab rannapiirkonna majandus olema mitmekesisem,” sõnas Petron.

Aastateks 2014–2020 on kalanduspiirkondade esindajatega ühiselt seatud prioriteetide seas nii kalasadamate ja lossimiskohtade areng kui rannapiirkondade majanduse mitmekesistamine. Samuti on olulised meetmed, mis soodustavad kalale lisandväärtuse andmist, ühis- ja otseturustust. Uudse tegevusena plaanitakse toetada kalade koelmualade taastamist.

Kalanduspiirkondade säästva arengu toetusmeede (Euroopa Kalandusfondi rakenduskava meede 4.1) on ette nähtud kalanduspiirkondade majandusliku ja sotsiaalse jätkusuutlikkuse tagamiseks. Meetme raames maksti toetusi läbi kaheksa kohaliku kalanduspiirkonna kalasadamate ja lossimiskohtade uuendamiseks, kalandustoodete töötlemise ja otseturustamise projektidele, kalandusega seotud turismi ja rannakülade taaselustamise projektidele, majandustegevuste mitmekesistamise projektidele ning koolitustegevuseks. Meetme kogueelarve aastateks 2007-2013 oli 25,7 miljonit eurot.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena