Mati Möller: kõik mida teistele teed, tuleb miskitpidi sulle endale tagasi
Olen 38 aastane, sündinud Soomevere külas. Vanemad kolisid Mäksa külanõukogu territooriumile aastal 1978. Osa lapsepõlvest möödus Pokal, vanemad ehitasid maja Melliste külla, sellest sai meie kodu. Alushariduse omandasin Luunja Keskkoolis. 1994 aastal lõpetasin Hugo Treffneri Gümnaasiumi, seejärel Sisekaitseakadeemia 1999 aastal. Pärast akadeemia lõpetamist töötasin Tallinna Tuletõrje- ja Päästeametis. Aasta 2003 sügisest asusin tööle Tartumaa Päästeteenistuses Tartu keskkomando meeskonnavanemana, sealt edasi töötasin rühmapealiku ja komandopealiku ametikohtadel. Aasta 2007 jaanuarist olen Tartu korrapidamisgrupi operatiivkorrapidaja. Olen ka Melliste külavanem.
Olen abielus ja meil on kaks last. Abikaasa Kristel on pärit Nõo vallast, tal on toredad vanemad, õde ja vend. Lõpetanud Nõo Reaalgümnaasiumi, Nõo Lastemuusikakooli, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistriõpingud, on töötanud kümmekond aastat kohtusüsteemis, praegu Riigikohtus. Tegeleb tervisespordiga, on Melliste Algkool-lasteaia hoolekogu esinaine. Meie tütar Maria õpib Melliste algkoolis esimeses klassis, käib mudilaskooris, näiteringis, iluvõimlemises. Poeg Kaspar käib Melliste lasteaias. On samuti tubli poiss. Alates 2012 aasta augustikuust elame Melliste külas Oravikus ja Melliste külas on meil ka talukoht nimega Sassi, mis on samuti meie kodu. Seal on põllumaa, oma järveke, sõber koerad, päikesepaiste ja palju tööd.
2. Kuidas hindad selle lühikese ajaga vallavalitsuse ja vallavolikogutööd/koostööd?
Kuigi aeg kulub kiirelt, on siiski vara veel mingeid põhjapanevaid hinnanguid anda. Usun jätkuvalt, et praeguse volikogu koosseisuga on võimalik mägesid nihutada. Nali naljaks, kuid mõte jääb samaks - mul on usku praegusesse volikogu koosseisu ja vallavalitsusse. Volikogu esimehe kohustused on röövinud minu aega rohkem, kui ma algul ette kujutasin. Loodame, et tulemused hakkavad üsna pea ka välja paistma. Soovin valla asju ajada nii avalikult ja vallarahvale nähtavalt ning mõistetavalt, kui seadus seda lubab.
3. Millega tegeled vabal ajal?
Üks osa vabast ajast on kindlasti seotud vabatahtliku pääste ja Tartu Priitahtlike Pritsumeeste Seltsiga. Aega tuleb kulutada ka tehnikaga seonduvale. 2014 aastal tahaks osaleda ka Eestis veoautode off-road etappidel. Ja siis veel "padjaklubi", kui hästi läheb, siis igal nädalavahetusel. Suur osa vabast ajast on pühendatud Sassi kinnistule, kus hetkel pooleli sauna ehitus. Õnneks kulub sinna sama palju ka minu abikaasa ja laste vaba aega ehk see on samal ajal aeg perega koostoimetamisteks.
4. Millised on Sinu elu neli tähtsamat tõekspidamist?
Kõik mida teistele teed, tuleb miskitpidi sulle endale tagasi.
Iga asi on millekski vajalik.
Enamasti on küsimus prioriteetides.
Oluline on perekond ja kodu.
5. Missugune võiks Mäksa vald välja näha kümne aasta pärast?
Seda, kas see piirkond kannab ka kümne aasta pärast jätkuvalt Mäksa valla nime, ei tahaks haldusreformi tõmbetuultes ennustama hakata. Kindlasti võiks siin piirkonnas jätkuvalt au sees olla põllumajanduslik suurtootmine. Samuti võiks loodusturismi objektina leida rohkem kasutust Emajõe suursoo ja seoses sellega võiks olla siin piirkonnas ka arenenum puhkemajandus. Lapsed on meie tulevik ja nende pärast teeme elus olulisi otsuseid, näiteks elukoha valik. Seepärast pean oluliseks looduskaunis Mellistes algkool-lasteaia head toimimist ka 10 aasta pärast. Vähemtähtis ei ole ka kogukonna toimimine - ühistegevused ja koostöö. Seega võiks 10 aasta pärast tegutseda Mäksa valla territooriumil tugevad kogukonnad, ja see on meie endi teha.
6. Mida soovid Mäksa valla inimestele?
Põhimõtteliselt on meil ainult üks elu. Elagem seda. Kujundame elu Mäksa vallas koos meile võimalikult sobivaks, pinnas selleks on ju soodne.