23. mai päev on pühendatud kooli kokkadele ja őpilastele. Nimelt annab sel päeval oma teadmisi ja oskusi Koigi ja teiste Järvamaa koolide kokkadele edasi üks Eesti tuntumaid kokkasid ja Eesti toidu üks suurimaid fänne - Dimitri Demjanov. Sellel päeval serveerime őpilaste söögivahetunni hoopiski Umb-rohufestivaliks Koigi mőisa peahoonesse loodud pop-up restoranis.

Reede őhtul kella 18.00-st on oodatud traditsiooniliste tantsudega, nagu näiteks reilender, polka ja teised, rohkem vői vähem sinapeal olevad tantsusőbrad osa saama tantsutoast, kus pakume lisaks ka kohalikke tervislikke hőrgutisi suupisteks. Tantsutuba on tasuta, kuid eeldab eelregistreeringut vastavalt allpool toodud juhistele.

Laupäeval, 24. mail, őpetab Dimitri Demjanov Koigi mőisa tallis sisse seatud tippkoka őpitoas toidusőprasid, kes soovivad oma oskusi lihvida ja uute kulinaarsete  saavutuste jaoks inspiratsiooni saada. Tegemist on eelregistreeringut nőudva ja tasulise osaga festivalist.

Kella 11.00-st tutvustatakse ja pakutakse mőisa peahoones kohalikke tervislikke hőrgutisi ning peahoone ümber on igal soovijal vőimalik tulla oma istikutega ja neid müüa vői vahetada teiste huvilistega ehk siis toimub rohevahetus ja taimede müük, mis kestab kella neljani őhtul. Rohevahetus ja taimede müügi eest me tasu ei vőta, kuid palume samuti end registreerida.

Laupäeva jooksul toimuvad mőisa peahoones tervisliku toidu seminarid. Esimeses neist tutvustavad dr Renata Sőukand ja Raivo Kalle Eesti looduslikke toiduained, söödavaid taimi ja ravimtaimi ning viivad osalejad söödavaid taimi avastavale jalutuskäigule Koigi mőisa parki. Peale seda tutvustavad toitumisspetsialistid Erle Jőemaa ja Külli Holsting umbrohusmuutisid ja toortoitu. Őpitoa käigus saab ise teha ja maitsta smuutisid, mis annavad su kehale väge. Teinekord isegi piisavalt, et seljatada isegi raskeid haigusi. Tule kuulama ja proovima ning muuda end süües tervemaks. Mőlemad tervisliku toidu seminarid on tasuta, kuid palume ennast neile registreerida.

Laupäeva őhtul alates kella 20.00-st on avatud pop-up restoran Koigi mőisa peahoone saalis, kus pakutakse mitmekäiguline őhtusöök ja kell 21.30 astuvad lavale Maarja-Liis Ilus ja Peeter Rebane. Kontsertőhtusöök on eelregistreeringut nőudev ja tasuline. Kohtade arv on piiratud, seega on mőistlik kiiresti reageerida.

Kutsume kőiki Koigi valla inimesi, keda huvitab kohalik ja tervistav toit festivalist osa saama. Enda registreerimiseks erinevates töötubades ja festivali osades kirjutage aadressil elle@koigi.ee, tuues kirjas välja millisest festivali osast soovid osa vőtta. Festivali tasuliste osade puhul on registreeringu kinnituseks teostatud ülekanne vastavalt teile vastuseks saadetavas e-kirjas toodud juhistele.