Nelja võistluspäeva jooksul testivad Eberswaldesse kogunenud 13.-19. aastased noored oma teadmisi loodusest ja metsandusest – toimub Euroopa metsade teemaline viktoriin, Eberswalde pöögimetsades lahendatakse praktilisi ülesandeid ja oma ideid metsandusest tuleb tutvustada kõigile osalejatele. Esimest korda võistluse ajaloos on osalejad jaotatud kolmeliikmelistesse võistkondadesse, mille kõik liikmed on pärit erinevatest riikidest. Nii saavad noored vahetada omavahel teadmisi oma riigi metsandusest, praktiseerida inglise keelt, õppida tundma teisi kultuure ja töötada rahvusvahelises meeskonnas.

Eestit esindab võistlusel Prantsuse Lütseumi võistkond Copper Owl koosseisus Annaleena Vaher, Airon Oravas ja Mati Lepikson. Pääs võistluse finaali kindlustati endale kevadel, kui Copper Owl võitis Luua Metsanduskoolis toimunud võistluse Noored Euroopa Metsades Eesti finaali. Sellega kordasid Prantsuse Lütseumi õpilased oma aastatagust saavutust, Copper Owl võitis Eesti finaali ja osales rahvusvahelises finaalis ka 2013. aastal.

Võistlus Noored Euroopa Metsades toimub kolmes etapis – rahvusvahelisele finaalile eelnevad rahvuslik eelvoor ja rahvuslik finaal. Selline korraldus võimaldab tegeleda keskkonnaharidusega aastaringselt.

Rohkem teavet rahvusvahelisest konkursist Noored Euroopa Metsades võib leida aadressilt www.ypef.eu või YPEF´i fännilehelt Facebookis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid