Rukkikuningas Kruusamägi veab Simuna Ivaxit ja peab hüljest
Kui kõlab sõnapaar Simuna Ivax, tuleb see nii mõnelegi spordisõbrale tuttav ette – ahhaa!, see on korvpallimeeskond, mitmekordne maakonnameister. Iseenesest pole selline mõttekäik sugugi vale, kuid majandusvaldkonnas tähendab Simuna Ivax OÜ 18 töötajaga ettevõtet, mille tegevusharudeks on põllumajandus, kalakasvatus ja viimasel ajal ka turism ning majutus, kirjutab Kuulutaja.
Läks veel paar aastat ja kätte jõudis erastamine. Hans Kruusamägi otsustas seakasvatuses kätt proovida. „Erastasin sigala, mis asus minu kodutalu territooriumil. 1998. aastal sai moodustatud Simuna Ivax OÜ ja seakasvatusega tegelesin kuni 2005. aastani. Esialgu oli muu põllumajandus, põhiliselt teraviljakasvatus, selle kõrval vaeslapse osas, sest vaba maad oli vähe: kes varem alustasid, olid maa juba kasutusse võtnud. Simuna Ivaxil olid osakonnad koguni Põlvamaal Ahjas ja Tartu kandis Tabiveres. Eks see oli parajalt jabur vaatepilt, kui hommikul põrutasid kombainid Simunast Ahjale vilja võtma ja tegid tagasiteel ka Tabivere põllud puhtaks, aga mõnes mõttes oli asjal isegi oma loogika, sest Lõuna-Eestis valmib vili varem kui meie kandis.“
1999. aastal hakkas Simuna Ivax tegelema ka kalakasvandusega, ostes Käruveski kalakasvanduse. „Hüppasin vette täiesti tundmatus kohas,“ tunnistas Hans Kruusamägi. „Ostsin maimud, kasvatasin neid, ja müüsin siis kala alla omahinna maha, sest teisiti ei osanud. Eks nutumaik oli suus muidugi, aga jonni ka ei jätnud.“
Praegu kuulub Simuna Ivaxile neli kalakasvandust, lisaks veel Hans Kruusamägi pojale kuuluv Vohnja kalafarm. „Mõistust on juurde tulnud, kasvatame marjast müügikõlbliku kalani ja kahjudega enam ei kauple,“ märkis Kruusamägi.“
Loe edasi Kuulutajast.