Koostöös keskkonnaameti ja Tallinna loomaiaga jõudis lind juba õhtuks maaülikooli loomakliinikusse arstide hoole alla, kus temaga hakkas tegelema doktorant Madis Leivits.

„Lind oli esmasel ülevaatusel apaatne, ebaloomuliku peaasendi ja koodinatsioonihäiretega, samuti oli ta väga kerge,“ rääkis Leivits.
„Vereproovist selgus, et tema verenäitajad olid väga halvad.“

Ent selle asemel, et lind magama panna, otsustasid loomaarstid tema elu päästmiseks esmase protseduurina teha vereülekande teiselt kotkalt.

Vereülekanne parandas märgatavalt linnu üldseisundit ning oli oluliseks stiimuliks kriitilise perioodi üleelamiseks,“ selgitas doktorant, kelle sõnul võib hetkel pidada linnu seisundit stabiilseks, kuid tee täieliku tervenemiseni ja vabastamiseni on veel pikk ning raskesti prognoositav.

Vereülekanded organismide vahel pole midagi erakordset – sarnaste toimingutega päästetakse igapäevaselt elusid inimmeditsiinis ja ka koduloomadel, ent vereülekanne linnult linnule on Eestis esmakordne.

„Kindlasti on sellisel protseduuril ka tulevikus koht haruldaste ja kriitiliselt haigete patsientide päästmisel,“ ütles Leivits.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena