Avatud talude päeva algatusega on praeguseks liitunud näiteks Eesti suurim farmikompleks Väätsa Agro, kus võib näha ligi 2000-pealist piimakarja, Eesti parim mahetootja 2014 Konju Mõisa talu, kanepitooteid valmistav 2013. aasta parima mahetoote tootja Tammejuure talu, Läänemeresõbralik põllumajandustootja 2013 Saidafarm, mitmed suured ja väikesed lihaveise-, lamba- ja linnukasvatajad ning teraviljakasvatajad ja aiandustootjad. Tänaseks registreerunud tootjate nimekirja leiab aadressilt www.avatudtalud.ee.

Eesti Põllumeeste Keskliidu tegevjuhi Kalev Kreegipuu sõnul tuleb põllumajandustootjatel muutuda järjest avatumaks. „Põllumajandustootjatel tuleb tarbijatele oma tegemisi näidata ja tutvustada. Meil on ainulaadne võimalus näidata kaasaegset põllumajandust, mis annab olulise panuse Eesti toiduga isevarustatusse,“ sõnas Kreegipuu.

Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm julgustab talupidajaid üle Eesti avatud talude päevast osa võtma. „Paljudel ei ole enam kahjuks maavanaemasid ja –vanaisasid, mistõttu ei kujutata enam ettegi, kuidas valmib ehe talutoit. Piim, liha ega leib ei tule ju poest, vaid kõik saab alguse põllult ja laudast. Avatud talude päev ongi hea võimalus tarbijale seda meelde tuletada, tutvustades seeläbi ka oma tooteid ja teenuseid,“ ütles Nurm.

Soovist avatud talude päeval oma tootmisega osaleda saab teada anda kuni maikuu lõpuni, kirjutades aadressile reve@maainfo.ee. Lisainfo leiab aadressilt www.avatudtalud.ee.

Esimene üle-eestiline avatud talude päev toimub 19. juulil, kui külastajatele avab oma uksed enam kui 100 põllumajandusettevõtet ja talu üle Eesti. Külastajatele näidatakse suuremaid farme ja väiksemaid talusid, põnevat põllumajandustehnikat, suuri ja väikesi loomi ning taimi. Üle-eestilist avatud talude päeva korraldavad põllumajandusministeerium ja Maamajanduse Infokeskus koostöös Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Järva Arengu Partnerite ja Lõuna-Järva Koostöökoguga.