Karjalaskepäeva keskne üritus toimub Raplamaal Kehtna Mõisa osaühingus, kus ettevõtte juhid isa ja poeg Märt ja Siim Riisenberg tutvustavad kella kümnest alates Raplamaa Ühisgümnaasiumi lastele Käbikülas asuvat Ülejõe farmi, milles on 540 lüpsilehma ja noorkarjas kasvab piimaandjaks veel 600 noorlooma. Lapsi tulevad tervitama ka riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar, Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Kalev Kreegipuu ja Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus. Et päev ikka asjalik ja rõõmus oleks, kutsub pärast kõnesid võistlusmängudele päevajuht Venno Loosaar ja siis on tulemas viktoriin, erinevad võistlusmängud, nagu lehmalüpsmine, tünni veeretamine, Ülejõe farmile lipu maalimine jne. Võid teevad vanaaegse võimasinaga aga Imaveres asuva Eesti Piimandusmuuseumi töötajad. 

Eestis on piimatoodete tarbimine ühe elaniku kohta viimase kümne aastaga vähenenud. Kui kümme aastat tagasi tarbiti Eestis konjunktuuriinstituudi andmetel elaniku kohta 329 kg piimatooteid aastas, siis 2013. aastal oli vastav näitaja TNS EMORi andmetel 309 kg inimese kohta, see tähendab piimatoodete tarbimise mahu ca 6,1% vähenemist. Seepärast alustas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tänavu ka kolmeaastase, eelkõige lastele ja noortele suunatud piimaprogrammi "Piim - päeva pärl!" elluviimisega, mille eesmärk on parandada värske piima ja piimatoodete mainet ja suurendada taas piimatoodete tarbimist. 

Lisaks tähistatakse kogu maailmas 1. juunil lastekaitsepäeva kõrval ka ülemaailmset piimapäeva. Piimapäeva tähistamine toimub alates 2001. aastast Maailma Toidu ja Põllumajanduse Organisatsiooni FAO eestvedamisel, tänavu tähistatakse rahvusvahelist piimapäeva juba 15. korda.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena