Üllatused said eripreemia
Eripreemia kõige kaunimalt kujundatud hoidise eest läks Eve Karellile. Tema oli hoidisepurkidele ümber tõmmanud pitsidega põlle ja peale tanu, mis oli kaunistatud pärlitega. Põlletaskusse oli pistetud silt hoidise nimega. Hoidiseid oli kokku kolm ja need sisaldasid mõnusat magusat kõrvitsamoosi.
Eve Karelli kõrvitsa-jäägrivann
- 1 üliküps banaan
- 1 kg puhastatud kõrvitsat
- 3 dl apelsinimahla
- apelsini riivitud koor
- 0,5 kg suhkrut
- 2 dl Jägermeistri likööri
Riivige apelsinilt koor tavalise riivi või spetsiaalse kaabitsaga. Pigistage kooritud apelsinist mahl välja. Riivige kõrvits ja pange potiga kuumale pliidile. Umbes 10 minuti pärast lisage apelsini mahl ja riivitud koor. Kuumutage umbes 20 minutit ja lisage suhkur. Keetke umbes 3 minutit ja võtke seejärel pliidilt. Vajadusel püreestage köögikombainis või saumikseriga. Pange uuesti pliidile ja kuumutage keemiseni, lisage püreesse Jägermeister. Kuumutage, kuni alkohol on aurustunud (2–3 minutit). Võtke pliidilt, pange kuumalt ettevalmistatud purkidesse, kaanetage ja laske enne jahedasse viimist jahtuda.
Eve Karelli kõrvits piparmündi ja tsitrustega
- 2 kg kõrvitsa viljaliha
- 300 ml vett
- 1 sidruni riivitud koor ja mahl
- 4 dl suhkrut
- 2–3 peotäit kuivatatud või värskeid piparmündilehti
Riivige kõrvits, purustage piparmündilehed ja pange potiga tulisele pliidile. Umbes 10 minuti pärast lisage riivitud sidrunikoored. Kuumutage ca 10 minutit ja lisage suhkur. Keetke umbes 7 minutit segades, et ei podiseks ega pritsiks potist välja. Pange uuesti pliidile ja kuumutage keemiseni. Lisage tsitruste mahl. Keetke 2–3 minutit. Võtke pliidilt, pange kuumalt ettevalmistatud purkidesse, kaanetage ja laske jahtuda.
Sirje Mehiku kõrvitsamesi
- 1 kg kõrvitsat
- 250 g suhkrut
- kaneeli, nelki
Koorige kõrvitsalt koor, riivige kollane viljaliha jämeda riiviga ja segage suhkruga. Jätke seniks seisma, kuni hakkab eralduma mahla. Keetke nõrgal tulel, tõstes pidevalt eralduvat mahla teise nõusse. Kuumutage eraldunud mahl veel kord läbi, lisage kaneel, nelk ja keetke seni, kuni mahl pakseneb hapukooretaoliseks. Konsistents on õige, kui külmale taldrikule kukutatud tilk hangub.