Minister rääkis, et uutele turgudele minemise rahastamiseks on Euroopa Liidu põllumeestel võimalik tänavu taotleda kuni 111 miljonit eurot. „Loodan, et Eesti toidutootjad kasutavad võimalust varasematest aastatest aktiivsemalt.“

Minister rõhutas ühistulise tegevuse tähtsust põllumajandusettevõtete olukorra parandamisel. „Kui põllumehed koonduvad ühistutesse ja hakkavad oma toodangut ühiselt turustama, siis tekib turujõud, mis lubab põllumeestel näiteks piima kokkuostuhinna osas rohkem kaasa rääkida,“ ütles Kruuse. „Teises etapis tuleb hakata ka oma toodangut töötlema, et saada toote lõpphinnast praegusest õiglasem osa. Ühistuliste tööstuste rajamiseks on Eesti maaelu arengukavas 2014-2020 nähtud ette 18 miljonit eurot,“ lisas minister.

Esindusorganisatsioonid tõstatasid kohtumisel ka erakorraliste toetuste maksmise teema. Kruuse ütles, et Eesti toitu ja põllumeest peab raskel ajal toetama. „Maksumaksja on seda teinud eelmisel aastal ja on juba tänavugi maksnud piimatootjatele erakorralist toetust 4 miljonit eurot. Järgmise aasta riigieelarvet alles räägitakse läbi,“ ütles minister. „Pikas plaanis on suurem keskendumine müügile aga ainus tegevus, mis põllumajandussektori mured lahendab.“

Kohtumisel osalesid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus, Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõunik Leho Verk.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena