„Põllumajanduspoliitika keerukust arvestades näeme, et kavandatavad muudatused toetuste andmisega seotud tegevuste ümberkorraldamisel võivad kasu asemel oluliselt halvendada sihtgrupi ligipääsu ühiste põllumajandus- ja kalanduspoliitikate raames ettenähtud meetmetele. Rakendusasutustest sõltumatu bürokraatia maht ühise põllumajanduspoliitika rakendamisel on viimastel aastatel kasvanud ja tõenäoliselt kasvab veelgi, mistõttu on äärmiselt oluline, et sellele lisaks ei toimuks asjatuid ümberkorraldusi ja segadust,“ selgitas Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

Põllumajandusorganisatsioonid nõustuvad oma ühises pöördumises maaeluministeeriumi seisukohaga, et PRIA ja MES-i kui eraldiseisvate asutuste kaotamine ei saa nende klientide olukorda kuidagi parandada. Valdavale osale PRIA ja MES-i klientidest on just nende asutuste poolt pakutavad teenused eluliselt olulised ning tsentraalse rakendusüksuse moodustamine muudab pakutavate teenuste kasutamise pigem keerulisemaks.

Valitsuskabinetis on täna kavas arutada rahandusministeeriumi ettepanekut, mille kohaselt peaksid rahandusministeerium ja maaeluministeerium kokku leppima, kuidas ja mis ulatuses ühendada Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) toetuse andmisega seotud tegevused keskse rakendusüksusega eesmärgiga, et aastast 2021 oleks üks riigi toetuste andmise asutus; seejuures tuleks plaani kohaselt 30. märtsiks 2017 ette valmistada ülesannete kesksele rakendusüksusele üleandmise ajakava. Lisaks on tehtud ettepanek koondada kõik kapitalile ligipääsu parandavad tegevused ühte asutusse SA Kredexi ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse ühendamise kaudu.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena