Haigekassa tasub taastusravi eest, kui see on osutatud kindlustatule meditsiinilisel näidustusel. Tavaliselt otsustab taastusarst ravi vajaduse ja konkreetsete protseduuride üle ning kas patsient peaks olema haiglaravil või saab protseduure teha ambulatoorselt. Ka teiste erialade arstid (näiteks neuroloogid) määravad oma patsientidele mõningaid taastusravi protseduure.

Haigekassa tasub nende taastusravi teenuste eest, mis on kantud haigekassa tervishoiuteenuste loetellu. Mitme teenuse juures on täpsustatud diagnoos või seisund, mille puhul nende eest tasutakse. Taastusravi protseduurid, mille eest haigekassa tasub, on füsioteraapia (sh basseinis), tegevusteraapia, massaažiseanss (mõõduka või tugeva halvatusega haigele), raviujumisseanss (liikumishäiretega haigele või liikumispuudega lapsele), mudaraviseanss (reumatoidse polüartriidi, Behterevi haiguse ning väljendunud liigesejäikusega haigele), külmvõimlemiskambri raviseanss ja speleoteraapia kroonilise bronhiidi või bronhiaalastmaga haigele (nn soolakamber).

Raviteenuste kasutuskordade arv annab võimaluse abi saada võimalikult paljudel patsientidel

Et tagada ravikindlustusressursside ühtlane jaotus ja ravi kättesaadavus võimalikult paljudele abivajajatele, on haigekassa tasutavatele taastusraviteenustele sätestatud kasutuskordade arvud. Näiteks ambulatoorse taastusravi puhul on patsiendil võimalik saada ravikindlustuse vahenditest kuue kuu jooksul kuni 60 30minutilist individuaalset füsioteraapia seanssi.

Arsti taotluse alusel võib individuaalse füsioteraapia kordi suurendada. Intensiivsel funktsioone taastaval taastusravil ja funktsioone taastaval taastusravil ei ole individuaalsele füsioteraapiale piiranguid.

Et tagada füsioteraapia ja tegevusteraapia protseduuride parem kättesaadavus võimalikult paljudele, rahastab haigekassa ka mitmele patsiendile samaaegselt (ehk grupis) osutatavaid teenuseid. See võimaldab spetsialistidel aega efektiivsemalt kasutada ja parandab seega taastusravi kättesaadavust inimestele. Grupis osutatavale füsioteraapiale ei ole sätestatud kindlat kasutuskordade arvu. Tuleb muidugi arvestada patsiendi seisundist tuleneva vajadusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid