Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on taaskord näha väga laia valikut noorte kunstnike loomingut. "Tegemist on alustavate kunstnike jaoks aasta olulisima müügiüritusega. Seda näitab ka asjaolu, et üha enam püüavad kunstnikud esitada oksjonile oma viimase poole aasta parimaid taieseid, mitte ei otsi võimalust vähemtähtsate teoste müügiks. Noore kunsti oksjoni näol on tegu ühe sobivaima kohaga, kus alustav kunstnik saab endale tähelepanu ja ostuhuvi tekitada,“ lisas Kuivjõgi.

Oksjonitöid tutvustav näitus on Tartu Loomemajanduskeskuse kahes hoones on avatud 4. oktoobrini. Kalevi 13 majas eksponeeritakse teoseid nr 1–54, mis lähevad enampakkumisele ka oksjonisaalis. Näitus on avatud E–L 11–21. Kalevi 17 hoones eksponeeritakse töid nr 55–76 ja näitus on avatud E–R 9–18. Näituse kujundajad on Kristjan Nagla ja Kaisa Reimand.

Oksjonitööde veebikataloog ja Osta.ee oksjonid avatakse 26. septembril. Osta.ee-s saab kõikidele töödele pakkumisi teha alates 26. septembrist. Veebikataloog sisaldab lisaks teoste reprodele ka Andres Keili lavastatud videosid, kus kunstiteoseid ja kunstnikke tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Brita Arnover.

Tartu noore kunsti oksjoni projektijuht on alates sellest oksjonist Maria Lang, kes on olnud Tartu Kunstikooli inkubatsioonkeskuse projektijuht ning hetkel õpetab noortele kunstnikele Tartu Kunstikoolis ettevõtlust.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on ainulaadne just noorte kunstnike loomingu müügile ja tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis, mille eesmärk on pakkuda põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.