„Valmistab heameelt, et nii piimakarja- kui seakasvatajate toetused jagunevad võrreldes algsete plaanidega märksa õiglasemalt. Tootjaorganisatsioonid on rõhutanud, et kahju turuhäiretest saab tekkida vaid piima müümisel – uue kava kohaselt makstaksegi toetust võrdsetel alustel kõikidele nendele, kes tarnivad piima tööstustele või turustavad seda otse tarbijatele. Ka toetused seakasvatajatele jagunevad võrreldes algsete kavadega õiglasemalt kahjude ulatust arvestades,“ selgitas Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

„Piima- ja sealiha müügist saadud turuhind pole pikka aega katnud tootmiseks tehtud kulutusi, mistõttu on väga oluline ka kriisiabi võimalikult kiire väljamaksmine. Tunnustame maaeluministrit, et ta on leidnud võimalusi, kuidas kohanemistoetuse väljamaksmist kiirendada,“ lisas Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhataja Kalle Liebert.

Eesti piimakarja- ja seakasvatus on viimase paari aasta jooksul olnud väga keerulises olukorras, mistõttu on Eesti lehmade arvukus vähenenud selle ajaga ligi 14% ja kodusigade arvukus ca veerandi võrra.

Maaeluministeerium teavitas möödunud nädalal Euroopa Komisjoni erakorralise kohandamistoetuse maksmise põhimõtetest 2017. aastal. Raskustes põllumajandussektorile makstakse erakorralise kohandamistoetusena kokku 16,2 miljonit eurot kriisiabi, millest 12,7 miljonit eurot suunatakse piimatootjate ning 3,4 miljonit eurot sealihatootjate toetuseks.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena