Eelmisel aastal Valgevenes käima lükatud külalistalguid saatis edu ning ka sellel aastal saab minna piiri taha talguid pidama. “Kuna eelmisel aastal toimunud talgureis oli menukas, korraldame tänavu kaks talgut. Talgutööde kõrval saab minna vaatama, kuidas elavad Valgevene sood,” rääkis Kuresoo.

Metsaelu aastal saab lisaks praktilistele tegemistele metsas tundma õppida metsaelu ja seda ohustavat. Mets on kooslus, kus kasvavad ja mille elutingimusi mõjutavad oluliselt puud. Just tänu metsadele on siinne maismaa elurikas - Eesti metsades elab kokku kuni 20 000 liiki taimi, loomi ja seeni.

Loodustalgud on kogu maailmas üha suuremat populaarsust võitev viis puhkuse ja vabatahtliku töö ühendamiseks. ELFi talgureis kestab tavaliselt 3–5, vahel kuni 10 päeva. Talgutööde eesmärk on mitmesuguste koosluste ja elupaikade taastamine ning hooldamine. Kõige sagedasemad tööd on võsa lõikamine ja koondamine, heinategu, karjaaedade ehitus ning väikeveekogude tingimuste parandamine. Lisaks looduskaitselistele töödele on talgud hea võimalus tutvuda mitmesuguste Eestimaa paikadega, käia matkamas või kuulata kohaliku looduse tundja õpetusi. Tänavu avaldatud talguliste uuring näitas, et 96% osalejatest õpib talgutelt midagi uut ning pea kõik osalejad saavad positiivseid emotsioone ja hea enesetunde

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena