Punane pilgupüüdja
Enamasti soovitakse mantli juurde leida ka toon toonis sall. Kuid mõnikord võib teha hoopis vastupidi ja kududa kaela ümber teises toonis erksavärvilise pilgupüüdja.
Kui lõngakerast tuleb punaseid ja roosasid värve ning neil on ka väikesed litrid sees, polegi pilgu püüdmiseks rohkem tarvis. Kuna lõng on juba ise nii kaunis, ei tulegi pead vaevata, milline muster valida. Liiati läheb sall nagunii mantlikrae alla peitu, sealt ei paista muster väljagi.
Kõige olulisem selle salli kudumise juures on, et servasilmused oleksid võimalikult lõdvalt kootud. Vastasel korral jäävad servad kiskuma. Õige tunnetuse saamiseks tehke proovitöö, seal saab harjutada ka silmuste juurdekasvatamist.
Valmis sall aurutage õrnalt läbi kanga. Samuti võib salli vormimiseks kinnitada nööpnõeltega tugevale alusele ning alles seejärel läbi kanga aurutada.
Töö käik
Kudumiseks looge vardale viis silmust ja kuduge need pahempidi läbi.
Tõstke esimene silmus kudumata paremale vardale silmust tavapärasest natuke suuremaks venitades, nii ei jää salli serv liiga kitsas. Seejärel tõstke lõng, mis on paremal, vasemal asetseva silmuse vahelt vasakule vardale ning kuduge läbi. Kui ülesvõetud silmust ei koota keerdsilmusena läbi, jääb kasvatamiste kohtades väike pitsiline rida.
Kuduge järgmine silmus parempidi ning enne viimast silmust võtke veel üks silmus vardale ja kuduge läbi.
Seejärel kuduge sall pahempidiselt läbi, siin silmuseid juurde ei kasvatata.
Parempidisel real alustage taas silmuste kasvatamist. Esimestel ridadel on lihtsam kududa, kui märgite töö keskmise silmuse ära, siis jääb silmuste kasvatamine ühte kohta.