“Saabuv nädalavahetus toob võrratu ilma loodusesse minekuks ja pokurahva suur üleskutse Eestimaa peredele on, et kasutataks seda aega meie kevadise looduse imetlemiseks ja ühtlasi viimaste pokude kaardile kandmiseks,” ütles Pokumaa perenaine Nele Hendrikson. „Pärast seda läheb kaardistamise võimalus kinni, küll aga jätame kõik muu huvilistele uudistamiseks avatuks.“

Info, mis loodussõprade abiga kogunenud, on algus uuele märgalade ja pokude projektile, mis annab tulevikus koolidele ja lasteaedadele vahva sisendi teemast rääkimiseks.
Pokurahvas

Pokurahvaloenduse raames on Pokumaa partneriks Regio, kelle abiga loodud kaardirakendus võimaldab huvilistel looduses käies pokuloendusega tegeleda. Kaardistamiseks tuleb alustada lehelt www.pokumaa.ee/pokuloendus ning juhiseid jälgides pokud kaardile kanda, sealhulgas panna kirja arv, umbkaudne suurus ja üles laadida mõned fotod. Parimate piltide autoreid ootavad auhinnad.

“Oskus märgata ümbritsevat loodust, selle ilu, eripära ja hingestatust ning soov seda oskust ka järeltulevatele põlvedele edasi anda, oli Edgar Valteri kandvaks missiooniks. Jändrikud puutüved, kännud, taimed, loomulikult pilved ning kivirahnud, puujuurikad ja muu taoline sai Edgari kunstnikupliiatsi vahendusel näo ning iseloomu. Pokumaa ja pokud on selle pärandi kõige selgemaks näiteks ja kandjaks,” sõnas Hendrikson.

Pokuloenduse kokkuvõtted tehakse uuel nädalal. „Tänaseks on kaardile kantud üle miljoni poku enam kui 80 kaardistaja poolt ja 106-s erinevas paigas üle Eesti. Vahva on see, et lisaks ringi rändavatele loodusesõpradele on meie üleskutsega liitunud ka lasteaedu ja raamatukogusid,“ kommenteerib pokude kaardistamise seisu Pokumaa perenaine.

Pokumaa tegevuse eesmärgiks on säilitada ja eksponeerida Edgar Valteri rikkalikku pärandit kunstniku ja loodusmehena ning selle kaudu tutvustada nii lastele, noortele kui täiskasvanutele loodust ning looduslähedast eluviisi.

Album kaardile kantud pokudest leitav siit.
Pokurahvas

Algab ka armastatud õunaaiakontserdite sari


17. mai on pokukalendris õiesoengupäev ja see tähendab, et pokude ehk looduses leiduvate tarnamätaste aastaringis on kõige pidulikum aeg – õitsemine. Selle sümboolselt ilusa aja märgina ning jätkuks kunstnik ja kirjanik Edgar Valteri 90. juubeliaasta tähistamisele, toimub homme Pokumaal ka selle suve esimene õunaaiakontsert, üldjärjekorras juba üheksas.

17. mail toimuva esimese õunaaiakontserdi esinejaks on Mari Jürjens, kes esineb ajaloolise Hauka talukoha õunaaias just õunapuude õitsemisaja alguses. Tegemist on Pokumaa toetuseks korraldatavate õhtuste piknik-kontsertite sarjaga, kus rõhk on ennekõike jagatud lugudel. Kõik kontsertõhtud on sisse juhatanud elukutseline lugudevestja Piret Päär. Heal tasemel Eesti muusika ning kohalike meistrite poolt valmistatud toit käib lahutamatult nende õhtute juurde.
Pokurahvas