Alexander Rybak on valgevene ja vene päritolu Norra laulja, viiuldaja, pianist, helilooja ja näitleja.

Eestist rääkides sõnas Rybak: “Mulle väga meeldivad Norra mäed, kuid samuti Eesti tasandikud, mis meenutavad mu sünnimaad Valgevenet. Tulen Eestisse suure rõõmuga, kuna mul on väga positiivsed mälestused juba aastast 2010, mil Eestis esmakordselt kontserdi andsin. Ootan väga seda taaskohtumist Eesti sooja publikuga ning kuna mulle meeldib uusi kohti avastada, ootan põnevusega ka Käsmu kaptenikülaga tutvumist.”

Praegu on Rybaki päevad täidetud tiheda trollieluga, sest tema kanda on peaosa Norras Kristiansandis Kildeni Teatri- ja Kontserdimajas lavastatud muusikalis Trolle.

Festivali peakorraldaja Peep Veedla sõnul on Alexander Rybaki tulek Käsmu esinema suur tunnustus juba kolmeteistkümnendat korda toimuvale festivalile.

“Rybaki üdini positiivne olemus sobib Käsmu kauni looduse ja meie festivaliga nagu valatult, Viru Folgilt on alati publik lahkunud positiivsete emotsioonidega, seekord tõenäoliselt topeltannusega”, sõnas ta.

Euroopa festivalide EFFE kvaliteedimärgist kandev Viru Folk toimub järgmisel aastal 13. korda ning on muutunud aastatega Eesti üheks suurimaks muusika- ja koguperefestivaliks ning pakub igal aastal külastajatele uusi elamusi läbi teema-aastate.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid