VIDEOEKSPERIMENT | Kuidas reageerivad inimesed Tallinna avalikes kohtades kui nende poole pöördub kaitsemaski kandev hiinlane
Katses osalenud hiina noormees on elanud Tallinnas juba kümme aastat, kuid esineb videos asjatundmatu turistina. Inimeste reaktsioone vaata varjatud salvestuselt.
Video on inglise keeles. Vabandame subtiitrite puudumise pärast, lisame intervjuu eestikeelse lühikokkuvõtte.
Jie Yin on pärit Pekingist. Igapäevaselt on ta ooperilaulja, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia (EMTA) doktorant. Seejuures esimene hiinlane, kes kunagi EMTA doktoratuuri vastu võetud.
"Eksperiment läks ootuspäraselt. Inimesed olid sõbralikud, minuga suheldi vabalt ja kui küsisin, siis juhatati teed. Üks härra tuli ise trammis juurde ja ütles, kus maha peaksin minema. Pöördusin erinevate inimeste poole: noored ja vanad, mehed ja naised, eestlased ja välistaustaga kohalikud," kirjeldab Jie.
Katse käigus kostus vaid korra sõna "Koroona". "Kuid võib-olla rääkisid nad õllemargist," naljatleb Jie.
Diskrimineerimine ei ole Jie sõnul Eestis probleem. Vähemalt tema kümne aastase kogemuse sees mitte. Ka nüüd, koroonaviiruse plahvatusliku leviku ajal, pole ta eelarvamuste ohvriks langenud.
"Küll on mõnikord ülikoolis või tutvusringkondades loobutud minuga suhtlemast kui olen öelnud, et olen Hiinast. Kuna suhtleme inglise keeles, siis võib-olla algul arvatakse, et olen ameeriklane," jagas Jie kogemusi.