Tänavu suve lõpus ja sügisel on tulemas veel 300-400 kinnisasja rendioksjonit ja ligi 600 kinnisasja müügioksjonit.
Oksjonitest saavad osa võtta kõik riigimaa ostmisest või rentimisest huvitatud isikud.

Sel kevadel kolisid riigimaa oksjonid elektroonilisse keskkonda riigimaaoksjon.ee, mis valmis Maa-ameti ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse koostöös. Keskkond on loodud selliselt, et seda on mugav kasutada nii arvutiga kui ka nutitelefonis, piisab vaid toimivast internetiühendusest.

Kui oksjon maa müümiseks või rendile andmiseks välja kuulutatud, siis saab maa soovija oksjonikeskkonda sisse logida, soovitud maaüksuse oksjonile registreeruda, tagatisraha tasuda ja kohe ka pakkumisi esitada. Oksjonikeskkonda sisse logimine toimub ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga. Tagatisraha saab tasuda otse oksjonikeskkonnast pangalinkide abil.

Sarnaselt kirjaliku oksjoniga saab pakkumisi teha nii enda nimel, ettevõtte nimel, kui teise isiku eest volituse alusel.

Olles end oksjonile registreerunud ja tasunud tagatisraha, saab pakkumisi esitada piiramatu arv kordi. Keskkond saadab osalejale teavituse, kui tema poolt esitatud pakkumine mõne maatüki kohta on teise pakkuja poolt üle pakutud.

Elektroonilisel oksjonil on võimalik teisi pakkujaid „üle pakkuda“ nii palju kordi, kui selleks soovi on ja rahalised võimalused lubavad. Oksjoni avaldamisest kuni pakkumiste esitamise tähtaja lõpuni on reaalajas avalikult kõigile näha maaüksuse hetkehind, pakkujate arv ja kui palju aega on jäänud oksjoni lõpuni.

Lisaks on oksjonikeskkonnas loodud võimalus igaühel tellida oma e-postile oksjoni välja kuulutamise teavitusi. Selleks tuleb huvi pakkuva riigimaa katastriüksuse tunnus sisestada oksjonikeskkonnas vastavas vaates ning juhul, kui selle katastriüksuse osas kuulutatakse välja elektrooniline oksjon maa müümiseks või rentimiseks, siis edastab oksjonikeskkond soovijale automaatse teavituse.