Mürka OÜ juhataja Allar Arusalu rääkis, et nad olid sunnitud omanikud miinimumpalgale panema, et täita kohustused pankade ja tarnijate ees, sest kokkuhoiukohti pole lihtne leida. „Vaatamata miinimumpalgale, ei kvalifitseerunud põllumajandussektor nii lihtsalt palgaabi saajate hulka, sest selleks oleks pidanud kas tootmist või siis käivet, võrreldes eelmise aastaga, kolmandiku võrra vähendama, aga see tähendaks piimasektoris juba selget kurssi pankrotile, kui ettevõttel on kohustused pangalaenude näol,” täpsustas ta.

Sealiha Euroopa Liidu keskmine hind on väga madal. Kokkuleppe puudumine ELi ja Ühendkuningriigi vahelistel läbirääkimistel tekitab mitmetele ELi suurte tootjamaade ettevõtetele täiendavat ebakindlust.

Köögiviljanduses oli päris hea saagiaasta. Sama lugu oli ka mujal Euroopas ning seetõttu pressib siia eriti odavat kartulit ja köögivilja. Kuna ka hotellide ja restoranide tellimused on tuntavalt vähenenud, on suur küsimus, kuidas saak normaalse hinnaga maha müüa. Kasvatajatele makstakse kohati alla 10 sendi kartulikilost.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega