Sel aastal on suursündmuses kaasa löömas 21 motoklubi, kes viivad Paides süttinud Jüriöö Märgutule mööda Eestimaad laiali.

Paidest teele mineva tule sihtpunktideks on Tallinn, Narva, Haapsalu, Viljandi, Pärnu, Võru ja Valga. Mootorratturite suursõitu koordineerib Türi motoklubi MC Alempois.

Jürituli Kirbla külas, Lääneranna vallas.

Kokkuhoidvad motomehed


Türi klubi eestvedaja Martin Kruusa sõnul otsustas motoklubi Jüriöö Märgutuledel kaasa lüüa, sest peetakse tähtsaks ajalugu ja selle meeles pidamist. "Mootorratturid on kokkuhoidev seltskond ja üleskutsega tuldi aktiivselt kaasa," lisas Kruus.

Märgutule saadavad laiali Alempois MC, Carma Motoklubi, Concord MC, Comrades MC, Cartel MC, Dominus RC, Jõgeva MC, Klan MC, Magnum MC, Mägilased MC, Müristaja MC, 39 MC, Rakvere Raibe RC, Road Devil, Royal Riders MC, Route 36, Patune Mcc, Pikne MC, Põletajad MC, Wildhogs MC ja WIMA Estonia.

Jürituli Meeksi-Pruuli talus Võrumaal.

Jürituli tõrjus kurja

Eelmise sajandi alguseni oli just jüripäev meie esivanemate tähtsaim püha, selgitab üks ettevõtmise korraldajatest, Ajakeskuse Wittenstein turundusjuht Eliis Õunapuu. Ta seenutab, et kui algselt tehti jürituld kurja peletamiseks äsja väljalastud karja juurest, siis 1343. aasta jüriööl sai sellest märgutuli suure ülestõusu alguseks.

„Kutsun inimesi pöörduma tagasi oma juurte juurde ja väärtustama maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada. Soovime oma tegevusega jüripäeva tähistamise traditsiooni taaselustada," sõnab Eliis Õunapuu.

Igaüks saab kaasa lüüa


Jüriöö Märgutulede otseülekannet algusega kell 20.00 saab jälgida kodudes Maalehe veebi ja Delfi TV vahendusel.

Ülekandes arutlevad maarahva tähenduse, jõu ja mõju üle tänases Eestis Jüri Ratas, Tõnis Lukas ja Tarmo Soomere, heidetakse pilk vahvatesse küladesse, tutvustatakse jüripäeva kombeid.

Ülekande lõpetab Terminaatori solisti Jaagup Kreemi ja kitarristi Taavi Langi veebikontsert.

Jüriöö lõkkekaart 21. aprilli seisuga.

Rohkem infot mootorratturite teekonna ja aktsiooni Jüriöö Märgutuled kohta leiab veebist: www.jüriöömärgutuled.ee .

Seal saab ka oma jüritule paiga ka kaardile märkida, kus enam kui 400 tule- ja lõkkepaika juba ees ootamas.

Jürituli Karuoti talus Mulgimaal.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid