“Ei saa olla nii, et maailm ja ajakirjandus on valmis,” ütleb Daniel Vaarik (48), kes suhtekorralduse kõrgemalt korruselt astunud tagasi ajakirjandusse – ta on meedialaboratooriumi, portaali Levila asutaja ja juhataja. Räägime sildistamisest, aeglasest ajakirjandusest ja sellest, et uusi asju mõeldakse välja trotsist.
Selgub, et kui Daniel Vaarik koos mõttekaaslastega Levilaga alustas, tundsid ajakirjanikud huvi nende ärimudeli vastu. „Põrgusse! Miks te ei küsi, mis me luua kavatseme? Mida me kirjutada tahame? Meisse on sisse taotud, et kõik peab olema hästi kasumlik. Sellel on omad plussid ja miinused,” räägib Daniel Vaarik. Ja lisab, et kui Levila ei kesta 150 aastat, siis see ei ole tragöödia. „Tragöödia on see, kui me raha kokkuhoidmise nimel kirjutame mingit lahjat asja.”
Mis on Eestis sellist, mida tuleks hoida ja säilitada?
Meil on väga hea põhiseadus. See on nii üles ehitatud, et just nimelt võimu kuritarvitada on raske. Võimu on jagatud kõigile natukene. Keegi ei ole ainuvalitseja. Selle ma säilitaks.
Eestis on palju näiteid, et meile ei meeldi, kui mingeid asju nii-öelda ülevalt öeldakse. Meil on alati hästi palju inimesi, kellele ei meeldi, kui neid (otsib sõna) ...
... kamandatakse?