Mälumängurina, teadlasena, õpetajana, mõtlejana ja mõtestajana oled üks väheseid sellisel positsioonil naisi Eestis. Mis sind selle kõige puhul käivitab?
Oi jah… Ma ei tunne, et oleksin midagi teadlikult eraldi teinud – teen lihtsalt südamega ja nii hästi nagu suudan oma tööd, kõiki neid asju, mida olen pidanud vajalikuks ja mis mulle korda lähevad. Arvan, et mul on üsna tundlik sotsiaalne närv ning see käivitab nii mõnegi tegevuse, millel on ka akadeemiline sisu ja rakenduslik väljund… Ja mõnel ette võetud asjal on olnud kena tulemus – näiteks sel aastal sai lõpuks viisteist ristimetsa kaitse alla. Veel mõni aasta tagasi tundus see ilmvõimatu.
1980ndate lõpus, kui Eestis hakkasid puhuma vabaduse tuuled, tegin aktiivselt kaasa toonases nn Võru liikumises, sest võrukeelse inimesena olen jätkuvalt seda meelt, et oluline on, mida sa ütled, mis on sinu jutu sisu ja mõte, mitte mis keeles sa seda teed. Võru keele prestiiž on sealtmaalt järjepidevalt tõusnud, seda saab õppida ka Tartu Ülikoolis.