KIIRUSTAGE | Maalehe populaarse krimisarja uusi raamatuid on võimalik ette tellida veel vaid paari päeva jooksul!
Raamatusõprade rõõmuks sel aastal Maalehe krimisari jätkub ning taas võib kõik kümme alates aprillist ilmuvat teost liigitada väärtkirjanduse hulka.
Maalehe krimiromaanide jätkusarjal on kolm suurt plussi: esindatud on põhjamaad ehk selle kirjandusstiili vääramatud valitsejad, kolm kõrgelt hinnatud autorit ilmuvad Eesti lugeja ette esmakordselt ning paljud teosed on pärjatud auhindadega, mis peegeldab nende väärtust. Niisiis – kümme suurepärast krimkat...
Elina Backman, „Kui kuningas sureb”
Kesk-Soome jõest leitakse teismelise tüdruku surnukeha, aga see oli 30 aastat tagasi. Nüüd huvitub toonasest tragöödiast äsja töö kaotanud netiajakirjanik Saana. Samal ajal toimub Helsingis mõrv, kus surnukehale on põletatud krooni kujutis. Juhtumi uurimine tehakse ülesandeks raskeid aegu läbi elava kriminaalkomissari Jan Leino rühmale. Kuidas on omavahel seotud ammune surmajuhtum ja värske mõrv ning kes on salapärased kuningad?
Asa Larsson, „Veresüü“
„Veresüü“ valiti Rootsi autorite aasta parimaks krimkaks, sest kuningriiklastele meeldib tasase, kuid mõrvarliku maaelu kujutamine, mis annab eheda pildi rootslaste loomusest.
Geir Tangen, „Maestro”
Peaosalisi on kolm. Esiteks masendunud ja sära kaotanud kunagine staarajakirjanik, kellele ühtäkki hakkavad laekuma e-kirjad mõrvarilt, kes annab umbmääraselt teada, keda, millal ja miks ta teise ilma saatma hakkab. Teiseks politseiuurija Lotte Skeisvoll, kes kõigi vahendite ja jõududega proovib mõrvarit ennetada. Ning kolmandaks kummalist mängu mängiv mõrvar – ta justkui tahaks vahele jääda, kuid paraku ei jää.
Leif Davidsen, „Vene lauljanna”
Taani diplomaat Moskvas Jack Andersen asub eraviisiliselt uurima kahe naise, saatkonna sekretäri Sonja ja temaga ühes korteris tapetud vene prostituudi Vera mõrva tagamaid, armub vene lauljannasse, saab süüdistuse kohatu käitumise eest ja peab lahkuma riigist kolme päeva jooksul. Aga...
Lone Theils, „Kurva poeedi naine”
Iraanist Taani pagedes kaotas kuulus luuletaja Manash Ishmail silmist oma naise Amina, kes on nüüd otsekui maa alla vajunud. Manash Ishmail palub abi ajalehe Globalt Londoni korrespondendilt Nora Sandilt, et too aitaks tal naise üles leida. Amina jälgi ajades satub Nora varjatud paikadesse, kus illegaalsed pagulased end lakkamatus hirmus ametivõimude eest peidavad. Nora õpib tundma maailma, kus mõned inimelud on vähem väärt kui teised.
Thomas Enger, „Varjusurm”
„Varjusurm” on esimene raamat ajakirjanik Henning Juuli saagadest. Üksikust telgist Oslo haljasalal leitakse rinnuni maasse kaevatud naise laip. Ta on kividega surnuks loobitud, tema seljal on piitsaarmid ja tema käsi maha raiutud. Juul kaotas kahe aasta eest tulekahjus poja. Nüüd, tööle naastes, peab ta uurima tapetud naise lugu, ja kuigi õige pea leiab politsei kahtlusaluse, saab Juul aimu, et kogu asi on palju keerulisem.
Yrsa Sigurðardóttir, „Kes teisele hauda kaevab”
Seekord läheb Thóra appi hotellipidajale, kes väidab, et tema ostetud kinnisvaral esineb „varjatud viga“: seal nimelt kummitab. Ühtlasi aga mõrvatakse lähedasel rannal hotelliga seotud noor arhitekt ning hotellipidaja osutub kuriteos peamiseks kahtlusaluseks. Raamatus on Islandit ja selle kummalise riigi räpast ajalugu.
Mats Olsson, „Karista ja lase surra”
Olssoni raamatute peategelane Harry Svensson, mõistagi ajakirjanik, jõuab pärast luhta läinud seiklust öises Malmös tagasi oma hotellituppa ja märkab naabertoa irvakil ukse vahelt magavat tuntud artisti, kelle kõrval lamab surnud naine. Loomulikult peab sellest ilmuma artikkel. Peagi toimub Göteborgis üsna samasugune mõrv. Tapetud on Svenssoni tuttav. Algab sarimõrvari tagaajamine, kusjuures ajakirjaniku seisukohalt on väga soovitav, et päevavalgele tuleks vaid osa tõest.
Susanne Jansson, „Ohvriraba”
Mõistetamatul kombel tõmbab inimesi lapsepõlvemaile ka siis, kui need pakkusid omal ajal õudu ja õõvastust. Nathalie, noor bioloog, naaseb raba manu. Tegema teadustööd, ent samas ka otsimaks tõde selle kohta, mis aastaid tagasi juhtus ja miks. Kui ühel päeval leitakse rabast surnukeha, tasku täis münte, on politseil alust uurida, milliseid kurje saladusi raba endas tegelikult peidab.
Anders de la Motte ja Måns Nilsson, „Maakleri surm”
Päikeselisel juunipühapäeval leitakse Österlenis ilusas Gislövshammaris ostjatele uut maja näidanud maakler Jessie Anderson surnuna, ent kas Hadese kuningriiki lahkumine on mõrv või õnnetus? Uurimisse haaratakse järsk ja kohmakas komissar Peter Vinston, ehkki tegelikult on ta siinkandis üksnes puhkusel. Vinston saab abiliseks kogenematu, ent ambitsioonika ja terase, aga närvidele käiva kohaliku konstaabli Tove Espingi. Kuid töö vajab tegemist.