„Leht kajastas ju Saaremaa elu ning kõik lood olid minu jaoks huvitavad,“ kinnitas ta. Arne Pagil ostis ajalehe Raul Pikkanilt. Saaremaa on Rootsis elava Arne Pagili südames ning kindlasti plaanib ta tulla siia ka sel suvel.

“Selle numbriga saab läbi Meie Maa enam, kui 100-aastane ajalugu,” kirjutab tegevjuht Priit Rauniste. “Oleme siin maakonnas teinud ajalehte üle 15 aasta konkurentsitingimustes, kus kulud on väga suured ja tulud n-ö pooled võimalikest. See pole tegelikult jätkusuutlik ja on pigem vägagi suur ime, et see nii kaua kestnud on.”

Rauniste tõdeb, et pidev rahakulutamine ei saa kesta igavesti ja nüüd on toimetus sunnitud tegema oma viimase lehe.

“On piinlik tunnistada, et oleme abi otsinud erinevatelt jõukatelt inimestelt ja kellegi jaoks pole oluline olnud sõltumatu ajakirjanduse jätkumine ei meie maakonnas ega ka mitte naabersaarel, kus me Hiiu Lehte oleme välja andnud,” kirjutab ta. “Kas te kujutate ette, et kodanik, kes on võtnud aasta dividende üle kolme miljoni euro (!) ning peab ennast suureks metseeniks ja saare toetajaks, ei ole isegi laenu nõus andma saja tuhande euro ulatuses… Oleme pakkunud meie lehti ja turgu ka suurtele meediamajadele, kel pole olnud kahjuks huvi — mida sa kahjumis asjast ikka ostad… Kõik näevad ajakirjanduses vaid äri, mitte missiooni.”

Rauniste jätkab: “Meie motivatsioon on olnud peamiselt see, et Hiiumaa ei jääks kohaliku leheta ja Saaremaa meediavõim ei jääks ainult Leedo kätte. Miks see on oluline? Kas olete tähele pannud, et ajalehe omanikust, kes on kriminaalsüüdistuse all, pole Saarte Hääl teinud ühtegi sellesisulist uudist? Isegi kui Aktuaalne Kaamera teeb uudise, siis Saarte Hääle ajakirjanikud on vait nagu kult rukkis. Piinlik on ju leivaisa pattudest kirjutada. Sobib vaid kiidulaulu tiražeerida ja oma ettevõtetele tasuta reklaami teha.”

Rauniste sõnul on lehe omaniku Arne Pagili jaoks ajalehe tegemine aastate jooksul maksma läinud ca 2 miljonit eurot.

“Mis saab edasi ja kas meie tellijatele n-ö raisku läinud raha ka tagasi makstud saab, selgub arvatavasti edaspidi pankrotimenetluse käigus. Mina tegevjuhina pole saanud lehte n-ö õigel ajal kinni panna, kuna omanik pole vastavat otsust teinud/lubanud teha. Vabandan ja palun mitte pikka viha pidada,” nendib ta.

Pikemalt saab lugeda SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid