Suurpuhastus koduses jäätmemajanduses
Alustuseks võiks uurida oma seniselt jäätmekäitlusteenuse pakkujalt, millised on võimalused jäätmeid üle anda — kas liigiti sorteerimine on nõutud, mitmeks tuleb jäätmeid sorteerida ja millised on selliste tegevuste kasud. Samuti seda, kas ja kuidas saab mõningaid jäätmeid tasuta ära anda. Nimelt on jäätmete käitlus iga kohaliku omavalitsuse korraldada, seega võivad eri paikades pakutavad teenused olla erinevad.
Kui see kaardistus on tehtud, tasub üle vaadata jäätmemajandus oma kodus. Kas igas toas on laua all prügikast või on kogu jäätmetega seonduv koondatud kööki kraanikausi alla? Kus tekib kõige rohkem prügi? Kas olete kodus loonud võimaluse jäätmeid liigiti koguda?
Prügikast kui disainielement
Üks levinumaid põhjusi, miks inimesed kodus jäätmeid ei sorteeri, on ruumipuudus. Öeldakse, et kodus ei ole piisavalt ruumi, et jäätmeid liigiti sorteerida. Samas ei tekita jäätmete liigiti kogumine jäätmeid juurde. Tekkivate jäätmete maht on ikka sama, kuid need kogutakse eraldi. Mõistagi tähendab see ühe asemel mitut kogumiskasti, -ämbrit, -kotti vms, aga need võivad olla väiksemad.