Osa suurhankega tellitud bussidest on Pärnus kohal, oodata on veel 18 Temsa bussi, mis viirusepuhangu tõttu Türgis lõksus seisavad. Foto: SEBE/Temsa Foto: erakogu

Põhja liinigrupp on Pärnumaa Ühistranspordikeskuse suurim ja Sebe need liinid ka Hansa Bussiliinidelt üle võtab, aga kõik bussid viirusekriisi tõttu siiski ettenähtud ajaks kohale ei jõua. Sebe on Pärnumaale planeerinud ajakohase varustusega uued bussid: Iveco Crossway LE, Temsa MD9 LE ja Mercedes-Benz Sprinter. Neist osad on kohal, Temsa busside partii aga seisab Türgis liiklemiskeelu taga.

MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus juhataja Andrus Kärpuk tunnistab, et 18 Temsa bussi ei jõua tõepoolest 1. aprilliks kohale. Esimest bussi püüdis transpordifirma maad mööda saata, kuid see ei õnnestunud ning buss pöördus tagasi Türki. Viimase info kohaselt proovitakse saata aprilli esimestel päevadel katseliselt üks buss laevaga Eestisse. Tehas on valmis saatma korraga rohkem busse, kuid AS Sebe ei soovinud Kärpuki sõnul võtta riski, et bussid kuhugi poolele teele jäävad.

Asendusbussidena võtab AS Sebe kasutusele oma kontserni tellimusveo bussid, millest 12 tükki on väljalaskeaastaga 2015 või uuemad.

„Ülejäänud on ka kõik korralikud bussid,” kinnitab Andrus Kärpuk. „Praegused vanad bussid ei ole 1. aprillist enam kasutusel.”

AS Sebe võitis vastaval riigihankel veoteenuse osutamise lepingu Pärnumaa põhja liinigrupis järgmiseks kümneks aastaks ja hakkab teenindama kõiki neid bussiliine, mida seni teenindas AS Hansa Bussiliinid.