NÄDALA ILMAPROGNOOS | Tasub valmistuda: tekkiv aktiivne osatsüklon toob mõndagi ebameeldivat
(15)Neljapäeva päeval jääb sadu harvemaks ja hõredamaks ning tuul on veel üsna rahulik
Kuid juba läheneb madalrõhuala serv Põhja-Atlandilt Norra merele, reede öösel murrab üle Skandinaavia põhjaosa ja süveneb seal kiiresti. Tekkiv aktiivne osatsüklon liigub päeval üle Soome põhjaosa itta. Rõhuväli pingestub ja koos sellega tugevneb edelatuul öösel merel 18 m/s, päeval tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti 15, merel ja lahtedes 20 m/s. Mitmel pool sajab vihma. Tugev edelatuul transpordib sooja ja öösel on plusskraade 5–10, päeval 10–13.
Laupäeval eemaldub madalrõhuala Venemaa põhjaalade poole, kuid edelast ja läänest loodesse pöörduv tuul püsib tugev, tuuleiilid ulatuvad öösel ja ennelõunal rannikul 18 m/s, õhtuks tuul aeglaselt nõrgeneb. Öösel sajab mitmel pool vihma, päeval pilvisus hõreneb ja kohatisi sajuhooge on vaid ennelõunal. Sooja on öösel 8–12, päeval 10–14°.
Pühapäeval liigub Kesk-Euroopa kõrgrõhuserv üle Poola Lõuna-Skandinaaviasse ja laieneb aeglaselt üle Läänemere itta. Loodetuul nõrgeneb ning soe niiske õhumass vahetub kirdest saabuva külmema kuivema õhu vastu.
Uuel nädalal saab peamiseks ilmategijaks Skandinaaviast üle Soome ja Baltimaade tugevnev kõrgrõhuala. Ilm on enamjaolt sajuta, kuid kõrgrõhuala servaalal võib esmaspäeval kohati veidi ka sadada.
Pühapäeva öösel on õhutemperatuur veel plusskraadides, kuid esmaspäeva öösel langeb kohati null kraadist madalamale ning teisipäeva ja kolmapäeva öö on valdavalt miinuskraadides. Termomeetrinäidud langevad –4...+1 kraadini, üksnes kohati rannikul on mõni plusskraad enam.
Ka päevane õhutemperatuuri maksimum piirdub kuue pügalaga, kusjuures Ida-Eestis ei jaksa termomeetrinäit paiguti kahest kraadist kõrgemale tõusta. Nädala alguses puhub nõrk põhjakaare tuul, kaotab siis suuna ja pöördub kesknädalal taas lõunakaarde.