HÜVA NÕU | Kuidas libedatel teedel püsti jääda?

Kui termomeetrinäidud hüppavad üles-alla ehk kord sulatab ja siis külmetab, muutuvad kõnniteed väga libedaks. Põhja-Eesti regionaalhaigla ortopeed dr Nele Juntson annab praktilisi soovitusi, milliseid ettevaatusabinõusid tuleks rakendada, et kukkumisi vältida.

Inga Lill
Sel nädalal tasub toitu varuda

Kuigi hoiatatakse, et esimesel poolaastal tabab meid toidu hinna tohutu tõus, alustavad kaubandusketid aastat suurte allahindlustega. Nii ongi poodide riiulid nagu jõulukuuse kuulid – oranže, punaseid ja kollaseid hinnalipikuid kohtab mitu korda enam kui tavahinda märkivaid valgeid.

Lii Sammler
AUS VEETEST | Millisest mineraalveest saab vähese rahaga kõige rohkem väge?

Milline looduslik mineraalvesi aitab pärast sporti, viinajoomist, saunatamist, oksendamist, kõhulahtisust või muud toredat seika kõige tõhusamalt kehasse tasakaalu tagasi tuua? * Test pandi Maalehes toime 2019. aasta esimesel kuul. Seega on veepudelite hinnad ehk veidi muutunud, kuid vee koostis pea...

Madis Must
Saturni omapära ei piirdu kaugeltki rõngastega

Kui ilm lubab, tasub jõulutähte otsima minnes pöörata pilk madalale edelataevasse, kus eredast Jupiterist allpool ja paremal särab tagasihoidli­kumalt Saturn, tuntud kui rõngastega planeet. Kuid sellega tema omapära kaugeltki ei piirdu.

Laurits Leedjärv