Kõhunäärme- ehk pankreasevähk on üks surmavamaid vähiliike. Haiguse sümptomid on sellised, mida on kerge ignoreerida – need meenutavad lihtsaid igapäevaseid vaevusi. Seetõttu avastatakse 50–60% pankreasevähi juhtumitest, kui see on juba jõudnud IV staadiumisse.

Hebo Rahman

Banaan on eestimaalaste üks lemmikpuuvilju, kuid banaanikoored ilmselt enamike inimeste kodus kasutust ei leia, vaid rändavad prügikasti. Küll aga leidub hulk nutikaid nippe, mida koortega peale hakata.

Maiken Mägi

Külmade ilmadega on paljud eestlased harjunud veekogu äärde jalutama minnes võtma kaasa saia, mida seal talvituvatele luikedele-partidele pakkuda. Kuigi inimese süda on õiges kohas ning soov heatahtlik, põhjustab selline käitumine paljudele lindudele asjatuid kannatusi.

Maaleht

Kuigi kaalulangetamise kohta leiab lugematu hulga erinevaid lähenemisi ja soovitusi, on suur osa neist sõnavaht. Eelkõige kuuluvad selliste alla nõuanded, mille kohaselt tuleks kilode kaotamiseks läheneda äärmuslikult.

Maiken Mägi

Tartu Ülikooli keskkonnatervishoiu lektor Ene Indermitte toob võrdluse, et kui veel aastatuhande vahetusel peeti Eestis hallituse esinemist hoonetes normaalseks, siis Soomes suhtuti juba toona olukorda tõsisemalt.

Eget Velleste